YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Amaç, hizmeti vatandaşın ayağına götürmektedir"
"Amaç, hizmeti vatandaşın ayağına götürmektedir"
"Amaç, hizmeti vatandaşın ayağına götürmektedir"
03 Nisan 2008 / 18:54 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ), abonelerinin kurumdan daha iyi hizmet almalarını sağlamak amacıyla elektrik sözleşmesi işlemini internet ortamına taşıdı. AYEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada, yeni uygulamayla Türkiye'deki elektrik dağıtım sektöründe yıllardır hedeflenen uygulamanın hayata geçirildiği, ayrıca abonelere büyük bir kolaylık sağlandığı ifade edildi.


Abonelerin, devir sözleşmelerini internet ortamında yapabilmeleri için AYEDAŞ'ın web sayfası ''www.ayedas.gov.tr'' adresine girip online işlemler menüsünden istenen adımları takip ederek ''Online Abonelik Formu''nu doldurmaları gerektiği belirtilen açıklamada, yeni sistemde doldurulan formun daha sonra ''ayedas@ayedas.gov.tr'' email adresine gönderilmesi ile işlemin tamamlanacağı kaydedildi.


Açıklamada ayrıca, ''Müşterinin abonelik sözleşmesi talebini elektronik ortamda gören kurumumuzda yapılması gereken tüm işlemleri sonuçlandırıp, müşteriden elektrik sözleşmesi için gerekli belgeler ile ıslak imzasını almak için randevu alınmaktadır. Müşterinin ayağına kadar giden AYEDAŞ personeli, gerekli ıslak imza ve belgeleri aldıktan sonra elektrik açma işlemini yapmaktadır'' denildi.


Açıklamada, ''Amacımız, vatandaşı ayağımıza getirmek değil, hizmeti vatandaşın ayağına götürmektedir'' ifadesine yer verildi.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler