YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altına yatırım yapana müjde
Yatırım Uzmanı Eral İlhan Karayazıcı, altın yatırımcılarını sevindirecek haberler verdi. Önümüzdeki üç dört ay içinde daha da düşücek olan altının sonraki dönemde artacağını ve bunun uzun süreceğini belirtti.
Altına yatırım yapana müjde
03 Aralık 2014 / 22:10 Güncelleme: 03 Aralık 2014 / 22:13

Yatırımcı güvendiği limandan bir süredir umduğunu bulamıyor. İsviçre'deki altın referandumu da hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Peki bunadan sonra altın fiyatları ne olacak?

Serkan Kılıç'ın haberi:

Konuyla ilgili olarak Yatırım Uzmanı Eral İlhan Karayazıcı şöyle konuştu:

Altını olanlar hüsranda. 3 buçuk yıldır hep zarar hep zarar. İsviçre'deki referandumdan hayır çıkacağını zaten anketler gösteriyordu. Bu nedenle de yaşanabilecek düşüşü piyasa geçen hafta gerçekleştirdi. Altın bin 200 doların üzerindeydi bin 167 dolara kadar zaten geçen hafta düşmüştü.

Altın 80'in de altına düşebilir

Muhtemelen bir süre daha yumuşak hareketler göreceğimizi düşünüyorum. Gram fiyatta 82-86 lira arası yatay kalabilir.

Önümüzdeki iki üç ay içinde ufukta bir kötü haber daha var. 'Amerikan Merkez Bankası'nın Ey dünya ben faiz artırımlarına yakında başlıyorum' diye sinyal vermesi.  Bunun  gelmesi ile birlikte altında son bir düşüş yaşanabileceğini düşünüyorum. Gram fiyatlarını 80 lira da görebiliriz. Belki 80'in biraz altına da kayabilir.

Altının gramı tekrar 100 lirayı bulacak

2015-2016 döneminde bu son düşüşü takiben geride kalan üç yıl gibi üzen daha sevindiren ana rotasının yukarı olduğu bir eğilim, ONS'da bin 500-bin 600 dolarlara kadar yukarı yönlü bir hareket, gram fiyatta da yeniden 100 liraya doğru bir yönelimin muhtemel olduğu görüşündeyim.

110 liradan 82 liraya önemli bir geri çekilme oldu. Önümüzdeki üç ay içerisinde olabilecek 80 liralık düşüş ve altına yönelik eğilimlerde bence alıcılar mutlu olmalı. Bir düşüş, panik hareketi görürsek de bence yılın fırsatı olarak değerlendirmek gerekir.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler