YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altın yatırımcısı bu tarihe dikkat!
Altın yatırımcısı bu tarihe dikkat!
11 Aralık 2013 13:00
Uzmanlar altın fiyatlarında yıl sonunda yüzde 5'e yakın yükseliş görülebileceğini belirtti.

1981 yılından bu yana en kötü yıllık performansını sergileyen ve 2013'te yüzde 25 değer kaybeden altın fiyatlarına yönelik iyimser yorumlar geldi. CNBC yayınına katılan bir piyasa uzmanı altında yılsonunda yüzde 5'e yakın değerlenme olabileceğine işaret etti.

Yüzde 5 değerlenecek

Finansal danışmanlık şirketi Compass Global Markets'ın CEO'su Andrew Su, önümüzdeki haftalarda altının onsunun yüzde 5 değerleneceğini belirtti. cnbce'nin haberine göre; Su, "Yılsonunda altının onsunun 1320 dolar seviyesine çıkmasını bekliyoruz. Orta vadede ise altının ons fiyatının 1450 dolar seviyesine çıkacağını düşünüyoruz. Bence yılsonu için en ideal tahmin 1350 dolar" diye konuştu.

Ters algı

Su, altın fiyatlarının piyasalarda altında düşüş algısının arttığı her zaman değerlenmesinden dolayı bu beklenti içine girdiklerini ifade etti.

Analist, "Piyasalar altında satış algısına girdiklerinde, biz bunu alım fırsatı olarak değerlendiriyoruz. Kısa vadede altın pozisyonlarını artıran hedge fonlar da son dönemde arttı" diye devam etti. Altının onsu bugünkü işlemlerde 1257 dolardan işlem görüyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler