YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altın üçgen Türkiye'yi uçuracak
Altın üçgen Türkiye'yi uçuracak
13 Nisan 2015 19:40
3. Köprü, Körfez Geçişi ve yapımı planlanan Çanakkale Körfez Köprüsü, altın üçgen oluşturacak. Bu sayede Kuzey Ege ve Güney Marmara birleşecek.

İstanbul, başta kamu yatırımları olmak üzere değerine değer katmaya devam ediyor. Özellikle Anadolu Yakası, eski kimliğinden kurtularak ofis ve konut yatırımlarının merkezi haline geldi. Başta metro olmak üzere yapımı devam eden Marmaray projesinin belli bir bölümü, Anadolu Yakası'na olan ilgiyi arttırıyor.

Ege ve Marmara birleşiyor

Yapımına tüm hızıyla devam edilen 3. Köprü ile Körfez Geçiş Köprüsü, Çanakkale'de inşasına kısa süre içerisinde başlanacak olan köprü ile eşsiz bir üçgen oluşturacak. Yapı, İzmir'e kadar uzanacak ve bu sayede İstanbul'un Anadolu Yakası Kuzey Ege ve Güney Marmara ile birleşmiş olacak.
Altın Çember nasıl olacak?

Altın çemberin üst tarafında Yavuz Sultan Selim yani 3. Köprü olacak. 29 Ekim 2017 tarihinde hizmete açılması planlanan köprünün sol tarafında önümüzdeki dönemde inşasına başlanacak Çanakkale Körfez Köprüsü olacak. Çemberin sağ tarafında ise Körfez Geçiş Köprüsü olacak.

Nereleri kapsıyor?

Körfez Geçiş Köprüsü ile Çanakkale Köprüsü alt tarafta, İzmir'e kadar olacak olan otobana bağlanacak. Bu yol ile İstanbul ile İzmir arası 3.5 saate inecek. Körfez Geçiş Köprüsü'nün ayağının indiği Orhangazi, Yalova, Bursa ve Balıkesir ile İzmir'e kadar olan güzergah, 3. Köprü'nün bağlantı yollarıyla birlikte İstanbul'da dikkate alındığında İzmir'e kadar yuvarlak bir hat oluşturacak. Bu hat, Türkiye ihracatının yüzde 70'inin yapıldığı bir bölgeyi kapsama alanına alacak. Bu sayede birbirinden kopuk Bursa-Orhangazi-Yalova bölgelerine olan mesafeyi 60 dakika seviyelerine indirecek. Altın halka sayesinde sadece inşaat sektörü değil, tüm alanlar büyük bir ekonomi kazanmış olacak.

Sadece yatırım değeri 20 milyar dolar olan bu projelerin çarpanlarının kazandırdıkları dışında İstanbul'un yükü de hafiflemiş olacak. Özellikle Çanakkale Körfez Geçiş Köprüsü, ulaşımın en önemli yatırımları arasına girecek.

 

EMLAKTASONDAKİKA

11:46
 // 67
Aynen katiliyorum ayrica G.20 de gelinen 6 . Siraya yerlesme mevla izin verirse 2023 de bu ulke ucar hemde heronlarla selam...
14 Nisan 2015 11:46
el cevap..olursa allah bu ulkeyi korusun
 // hursit dilaver
bunlara, kanal istanbulu,nukleer santralları, izmir otoyolunu,atak'dan İHAlara, denizaltıdan falan silaha ,3.havalimanına kadar yapılanlar şu fesat ve zındıka komitelerine yar olacaksa, ulkenin hali ne olur,hiç duşundunuz mu..1. köpruye direnisi hatırlayın, açılışını da CHPli ecevit yapmıştı.2. köprude özalın çektiği malum.istenen elbet İMFli hayat..uçaklar israil kontrolunda,para amerikanın,seçilenler almanyanın ve sistem de ebedi devlet-i fehimane olan ingilterenin mi olacak..allah korusun...
13 Nisan 2015 Pazartesi 20:28
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler