YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altın Küre adayları belli oldu! Türk filmi de aday
Altın Küre adayları belli oldu! Türk filmi de aday
11 Aralık 2015 09:45
Yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in "Mustang" filmi, Fransa adına Altın Küre'ye aday gösterildi.

Oscar ödüllerinin provası olarak değerlendiren "Golden Globes" (Altın Küre) adayları belli oldu. Adaylar arasında, Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in çektiği, Türkiye ve Fransa ortak yapımı "Mustang" filmi de yer alıyor.

73'üncü Altın Küre ödülü adayları, Los Angeles'ta açıklandı.
 
1950'lerin aşk hikayesini konu alan ünlü Oscar ödüllü sinema oyuncusu Cate Blanchett'in başrolünde oynadığı Carol filmi beş dalda aday gösterilirken, henüz Oscar ödülü bulunmayan Leonardo DiCaprio, The Revenant filmiyle Altın Küre'de En İyi Erkek Oyuncu (Drama) dalında iddialı isimler arasında yer aldı.
 
Ödüller, 10 Ocak 2016 tarihinde düzenlenecek törenle duyurulacak. Ünlü komedyen Ricky Gervais'in sunuculuğunu yapacağı gecede, 14'ü sinema, 11'i televizyon olmak üzere toplam 25 kategoride yılın kazananları açıklanacak.
 
Mustang, Fransa adına aday
 
Türkiye ve Fransa ortak yapımı Mustang filmi, Fransa'dan "Yabancı Dilde En iyi Film" kategorisinde Altın Küre adayı oldu.
 
Yönetmenliğini Deniz Gamze Ergüven'in yaptığı film, Karadeniz kıyısında yaşayan Lale ve dört kız kardeşin özgürlükleri için verdikleri mücadeleyi konu alırken, filmde başrolleri, Güneş Şensoy, Doğa Doğuşlu, Elit İşcan, Tuğba Sunguroğlu ile İlayda Akdoğan paylaştı.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler