YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altın için korkutan tahmin
Altın için korkutan tahmin
19 Kasım 2014 11:30
Güvenli liman olarak görülen altının bu imajı her geçen gün azalıyor. İsviçreli banka Credit Suisse, altının gelecek yılın sonunda 950 dolara gerilemesini beklediğini açıkladı

Altınla ilgili düşüş beklentileri gelecek yılı da kapsamaya başladı. İsviçreli banka Credit Suisse, 2015 görünüm raporunu açıkladı. Raporda, altının gelecek yıl da düşüşünü sürdüreceği ifade edildi.

Banka, altının onsu için fiyat tahminini 950 dolar olarak açıkladı. Credit Suisse analistlerinden David Sneddon, banka olarak altının 1180 dolara kadar gerilemesinin emtiada ayı piyasası beklentilerini kesinleştirdiğini ifade etti. Banka, dolardaki güçlenmenin devam edeceğini, bunun da altında baskı yaratacağına işaret etti.
 
Altınla ilgili düşüş beklentileri içinde olan tek firma Credit Suisse değil. Finansal danışmanlık şirketi Ned David Research’ün analistleri Ekim ayının başlarında altındaki düşüşün süreceğini ve değerli metalin onsunun 660 dolara kadar inebileceğini ifade etmişti.
 
Altın geçtiğimiz haftalardaki düşüşünü dün kritik 1200 dolar eşiğini aşarak geride bıraktı. Altının onsu dün 1204 dolara kadar çıktı. Ancak bugün doların değerlenmesiyle birlikte yeniden 1200 doların altında ve 1193,7 dolardan işlem görüyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler