YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altın fiyatlarında korkutan gelişme!
Altın fiyatlarında korkutan gelişme!
08 Eylül 2014 16:15
Türkiye’de yatırımcıların vazgeçilmez tercihlerinden olan altında korkutan gelişmeler yaşanıyor.

Ukrayna-Rusya arasında yaşanan gerginlik ve Irak’ta yaşananlar da altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketi ateşlemeye yetmedi. Jeopolitik risklerin risklere rağmen bir türlü 1300 doların üzerinde tutunamayan altının ons fiyatı Cuma günü 1267 dolar seviyelerinden kapandı. Uzmanlar, kapanışın 1270 doların altında olmasının yatırımcılar için pek de iyi bir işaret olmadığı görüşünde birleşiyor.

Çeyrek altın şu andakaç lira?

GMC Menkul’ün değerlendirmesine göre, 1270 doların altındaki kapanış rakamı düşüş trendinin süreceği ihtimalini artırıyor.

İçeride doların seyri önemli

Raporda, 1270 dolar seviyesinin altındaki haftalık kapanışın kısa vadede düşüşün 1256 ve 1240 dolara kadar sürebileceğine işaret ettiği ifade edildi. İntegral Menkul de Cuma günü ABD’de açıklanan verilerin ardından gelen tepki alımlarının zayıf kalmasının altına olan talebin azaldığı yönünde sinyal veriyor.Kapalıçarşı'da ise fiyatlar altının onsu kadar dolar kurunun hareketine de bağlı. Dolarda yukarı yönlü bir hareketin onstaki kayıpların fiyatlara tam olarak yansımasını engelleyebileceğini belirten uzmanlara göre, hem onsta hem de dolardaki düşüşün Kapalıçarşı'da kayıpların artmasına neden olabilir.

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler