YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altın fiyatlarında hızlı yükseliş
Altın fiyatlarında hızlı yükseliş
23 Ağustos 2013 11:20
Açıklanan Fed tutanakları sonrası düşüşe geçen ancak yerle bir olan borsalardan destek alarak yeniden güçlenen altın, haftanın son işlem gününde de moralli.

Yukarı yönlü seyrini sürdüren altının onsu dünkü kapanışa paralel bin 375 doların üstünde işlem görüyor.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) piyasalarda yarattığı sert dalga altına yaradı. Fed tutanaklarının hemen sonrasında önce düşüşe geçen altın fiyatları, ardından hızla toparlandı. Borsalarda yaşanan şiddetli kayıplarla güçlenen altın, haftanın son işlem gününde de yukarı yönlü seyrini koruyor.

Bin 375 dolaro geçti

Altının ons fiyatı dün güne bin 360 dolar seviyesinde işlem görerek başlamıştı. Fed'e ilk tepki olan bus eviye, öğlene doğru hafif toparlanma eğilimine girdi, ardından yükselişe geçti. Bugün ise, dünkü kapanışa paralel olarak bin 376 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ABD olumlu veriler açıkladı

Öte yandan ABD'de dün bazı önemli veriler daha açıklandı. 17 Ağustos'ta sona eren ayda işsizlik başvuruları 330 bin 500 ortalamasına gerileyerek, Kasım 2007'den bu yana en düşük seviyeyi kaydetti. Konut fiyatları da haziran ayına kadar geçen bir yıllık süreçte yüzde 7,7 yükselerek, toparlanışı genişletti.

Altın fiyatlarıda son durum

Gram altın 87.7 TL

Çeyrek altın 151.5 TL

Yarım altın 300.3 TL

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler