YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti
Altın bu haftaki başlangıç noktasına geri döndü. Haftayı yüksek açan ancak hemen ardından rotayı dibe çeviren altın fiyatları dün aradığı çıkışı yakaladı.
Altın fiyatları yeniden yükselişe geçti
15 Ağustos 2013 / 13:05 Güncelleme: 15 Ağustos 2013 / 16:18

Altının ons fiyatı hafta ortasını geride bırakırken, yeniden 1.340 dolar seviyesine yükseldi. Yükselişte ABD enflasyon verisi etkili oldu.

Altın hareketli haftasında yeni yolunu buldu. Haftaya yüksek bir açılış yapan ardından ani düşüşe geçen altın fiyatları, dün çıkış arıyordu. Bugün ise hedefi yakaladı ve haftaya başladığı noktaya geri döndü. Hafta ortası geride kalırken altın fiyatları, yatırımcısını sevindirecek seviyeye yükseldi.

Yeniden bin 340 dolara yakın

Haftaya bin 340 dolar seviyesine kadar yükselerek başlayan altın, ani düşüşle bin 320 dolara inmişti. Ancak bugün altının onsu yeniden bin 340 dolardan işlem görmeye başladı. Yükselişin kalıcı olup olmadığı gün içinde takip edilecek.

ABD'de enflasyon sabit kaldı

ABD'de temmuz ayı enflasyon oranı haziran'daki yüzde 0,8 seviyesiyle aynı geldi. Enflasyonun düşük seyretmesi, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) tahvil alım programına enflasyona artana kadar devam edeceği yönündeki beklentiyi güçlendirdi. Bu da altın fiyatlarına yeni doping oldu. Hisse senedi piyasasının da düşük seyretmesi yatırımcıyı altına yönlendirdi.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler