YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Altın almanın tam zamanı
Uzmanlara göre; bu aralar dolar satmak için en iyi zaman. Altın Fiyatları na da değinen piyasa uzmanları, "Yatırım için altın almanın tam zamanı." diyor.
Altın almanın tam zamanı
07 Kasım 2013 / 10:50 Güncelleme: 07 Kasım 2013 / 14:48

Röportaj 1: "Gelişmekte olan piyasalarda başta Türkiye olmak üzere borsada ve döviz kanadında ciddi anlamda bir hareketlenme söz konusu oldu."

Bir aylık aradan sonra Dolar tekrar iki liranın üzerine çıktı. Uzmanlar bu yükselişin çok fazla devam etmeyeceğini söylüyor.

Röportaj 2: "Bin 300'lere gevşeyen altında keza borsada 74 binlere gelmesi paritenin de şu anda bir 35'lere çekilmesiyle beraber Dolarda 2 Lira'nın üzerinde bir yükseliş oldu. Ben bu fiyatın çok buralarda tutulacağını zannetmiyorum."

Uzmanlar elinde dolar bulunduran vatandaşın bu fiyatlardan satmasının faydalı olacağını söylüyorlar.

Röportaj 3: "Yatırımcıların buralardan en az yüzde elli dövizlerini buradan satılmasını fayda görüyorum."

Kapalıçarşı'da altın fiyatları ise normal seviyede seyrediyor.

Röportaj 4: "İki bin üç bin olan işçilik maliyetleri şuanda Elli Dolar'a kadar düştü. Yani vatandaş şu anda has fiyatına çeyrek yarım tam ve gram altın alabiliyor. Şu anda 140 lira çeyrek fiyatı var. 580 lira ata fiyatı var. Yarım da 280 lira."

Kimi uzmanlara göre yatırım yapmak isteyenler için altın almanın tam zamanı.

Röportaj 5: "Şu anda mevsimsel olarak düğün zamanı değildir ama yatırımcının eğer maliyet açısından fiyatlandırma hoşuna gidiyorsa buralardan almasında fayda vardır. "

 

SAMANYOLUHABER

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler