YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alo demek ucuzluyor
Alo demek ucuzluyor
05 Ekim 2009 11:11
İlk dakika normal ücretten, sonraki her dakika yüzde 50 indirimli tarifelendirilecek

Türk Telekom yeni bir kampanyaya daha imza atmak üzere...Abonelerine uzun konuşturmayı hedefleyen Telekom, sabit telefondan cep telefonunu aramalarında ilk dakika normal ücret üzerinden tarifelendirecek, sonraki her dakika ise yüzde 50 indirimli olacak.

Sabit telefonla cep telefonu arasındaki rekabet sınır tanımıyor. Türk Telekom, sabit telefondan cep telefonuna yönelik arama trafiğini artırmak, cep pazarından daha fazla pay almak için yeni bir kampanya başlatıyor.

Aboneleri uzun konuşturmayı hedefleyen Türk Telekom, ev ve iş yerlerinde kullanılan sabit telefondan, cep telefonuna yönelik aramalarda ilk dakika normal ücret üzerinden tarifelendirilecek.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK), onayladığı kampanyaya göre ev ve iş yerlerinde kullanılan sabit telefondan, cep telefonuna aramalarda ilk dakika normal ücret üzerinden tarifelendirilecek. Sonraki her dakika yüzde 50 indirimli olacak.

PAHALI ALGISI

BTK yetkilileri, söz konusu kampanyanın gelecek hafta Türk Telekom’a tebliğ edilebileceğini belirterek, “İleride kampanyanın sonuçları incelenecek; uzak mesafe telefon hizmetlerine etkisi ölçülecek” dedi.

Yetkililer, Türk Telekom’un sabitten cebi aramanın ‘pahalı’ olduğu yönündeki algıyı kırmak istediğini belirterek, “İnsanlar genelde 1 dakikanın altında konuşma yapıyor. Bu kampanya ile Telekom, fatura kaygısı taşımadan uzun uzun abonelerini konuşturmayı hedefliyor” diye konuştu.

HAZİRAN 2010’DA SONA ERECEK

BTK yetkilileri, söz konusu kampanyanın gelecek hafta içinde Türk Telekom’a tebliğ edilebileceğini belirterek, “Kampanya, 2010 yılının haziran ayına kadar sürecek.

Bu dönem içinde elbette kampanyanın sonuçları titizlikle incelenecek. Bunun uzak mesafe telefon hizmetlerine etkisi ölçülecek” dedi.
Türk Telekom, GSM operatörlerinin agresif büyüme politikasını devreye sokmalarının ardından buna karşılık verebilmek için yoğun çaba gösteriyor.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler