YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanya ve Türkiye'den dünyayı uçuracak adım
Almanya Başbakanı Angela Merkel’in 'Lufthansa ve Türk Hava Yolları'nı ortak işletmeciliğe sokalım' teklifine Erdoğan'dan olumlu yanıt geldi. İki şirket yeni bir markayla uzun mesafeli ve düşük maliyetli uçuşları gerçekleştirme konusunda görüşmeler yaptı.
Almanya ve Türkiye'den dünyayı uçuracak adım
10 Temmuz 2014 / 08:03 Güncelleme: 10 Temmuz 2014 / 08:09

Gelir bazında Avrupa’nın en büyük havayolu olan Lufthansa’nın CEO’su Carsten Spohr, yaptığı açıklamada yeni bir marka ile uzun mesafeli ve düşük maliyetli uçuşlar başlatabileceklerini ve konuda Türk Hava Yolları ile ileri düzeyde görüşmeler yürüttüklerini söyledi.

Geçen ay kâr uyarısı yapan Lufthansa’nın yatırımcılar için çekiciliğini artırmayı amaçlayan faaliyet planını açıklayan Spohr, bu plan ile Ortadoğu ülkelerinin hava yollarının yanı sıra düşük fiyatlı uçuş düzenleyen havacılık şirketleri ile de rekabet etmeyi hedefliyor.

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Ali Genç de dün yaptığı açıklamada, THY ile Lufthansa arasındaki işbirliği görüşmelerine ilişkin “Daha öncesinde de söylediğimiz işbirliklerin geliştirilmesine yönelik görüşmeler devam ediyor” dedi.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler