YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Almanlar, THY rekabetini kaldıramadı
Almanlar, THY rekabetini kaldıramadı
26 Kasım 2013 13:06
Alman havayolu şirketi Lufthansa, rekabet koşullarını gerekçe göstererek Türk Hava Yolları ile işbirliğini sınırlandırma kararı aldı.

Lufthansa’nın, Türk Hava Yolları (THY) ile işbirliğini sınırlandırma kararı aldığı açıklaması karşısında THY yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Lufthansa’nın tek taraflı olarak bu iki konuda aldığı kararı doğru bulmuyoruz” denildi.

Rekabet koşullarını gerekçe gösteren Alman havayolu şirketi Lufthansa, Ocak ayından itibaren ortağı THY ile seyahat eden müşterilerinin hesabına düşen millerin sadece dörtte birini kabul edebileceklerini duyurmuştu. Bunun üzerine THY’de konu ile ilgili dün bir yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada “THY hizmet kalitesi ve geniş uçuş ağıyla gerçekleştirdiği büyümesini sürdürmektedir. Uçtuğu tüm ülkelerde adil rekabet koşullarıyla hareket eden THY, yolcularına daha iyi hizmet sunmak için çalışmaktadır. THY üyesi olduğu Star Alliance ittifakı aracılığıyla da tüm üye havayollarının yolcularına hizmet vermektedir. Ortak uçuş (Code-share) ve mil kazanımı ve kullanımı (FFP) uygulamaları da bu çerçevede değerlendirilmelidir. Lufthansa’nın tek taraflı olarak bu iki konuda aldığı kararı doğru bulmuyoruz ve tekrar gözden geçirileceğini umut ediyoruz” denildi.

Lufthansa yolcuları eğer seyahatlerini THY ile kombine ederlerse Mil toplayabiliyor ve özel fırsat ve indirimlerden faydalanabiliyordu.

 

İHA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler