YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali Babacan asgari ücret için tarih verdi
Ali Babacan asgari ücret için tarih verdi
07 Ekim 2015 14:37
Ali Babacan, asgari ücretin artışıyla ilgili, "1 Ocak'ta zaten bir asgari ücret artışı olacak. Ama bizim niyetimiz aralık 2015'te bin lira olan asgari ücretin aralık 2016'ya gelindiğinde bin 300 lira olması." dedi.

AK Parti hükümetlerinde ekonomiye yön veren isim olarak bilinen AK Parti Ankara Milletvekili adayı Ali Babacan, AK Parti'nin asgari ücret vaadine ilişkin açıklamalarda bulundu.

ASGARİ ÜCRET İÇİN NET TARİH

NTV canlı yayınında konuşan Babacan, asgari ücretin bin 300 liraya yükselmesi için 2016 yılının aralık ayını işaret etti.

Babacan, konuyla ilgili şunları söyledi;

"SON DAKİKADA KARARA BAĞLANDI"

"Asgari ücret konusu en son gün yani beyannamemiz baskıya girmeden önce son dakikada karara bağlanmış bir husus. Refahtan dar gelirli kesimin daha fazla pay almasıyla ilgili kaygılarımız, bir taraftan da Türkiye'nin büyümek için, rekabet gücünün korunmasıyla ilgili gerçekler. Bu ikisi arasında zor bir karar oldu. Diğer partiler çok yüksek, kafa karıştırmaya yönelik yüksek rakamlar telaffuz etti.

ARALIK 2016

Diğer siyasi partilerin bu konudaki inandırıcılığı bizimkisi kadar yüksek değil. Biz rakam söylediğimiz zaman daha inandırıcı oluyor. 1 Ocak'ta zaten bir asgari ücret artışı olacak. Ama bizim niyetimiz aralık 2015'te bin lira olan asgari ücretin aralık 2016'ya gelindiğinde bin 300 lira olması."

...
 // ...
Seçim beyannamesi gayet açık ve net 7 den 70 e herkes düşünülmüş baştan sona iyice dinlenilmesini tavsiye ederim......
07 Ekim 2015 22:59
Bence
 // zaffer
Bu işin tarihinin olmaması gerekir artık. Bir kere söz verildi. ocak 2016 dan itibaren net 1.300 TL olarak yürürlüğe girmesi lazım asgari ücretin. Kimsenin hayalleri hevesi 2016 aralığına kalmasın. Ocak 2016 ya göre plan yapan o kadar çok insan var ki......
07 Ekim 2015 21:42
2 ay önce yapılsa Bu yeterdi...
 // Hancıoğlu
7 Hazirandan önce beyan edilseydi tek başına iktidar devam edecekti. Macro ve global ekonomi düşünen AKP, evlerde yaşanan micro ekonomiyi görseydi şu an seçim filan olmayacaktı.. Herkez uzman değil. Herkes detaylı analitik seçim taahhüdünü anlamak zorunda değil. Basit ve özlü taahhüt yeterdi. Bu seçimde de aynı hatayı yapıyor AKP. Halkın anlayacağı şekilde bildirim yapılması gerekir....
07 Ekim 2015 Çarşamba 15:19
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler