YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ali Babacan: 90'larda yaşanan kriz tekrar yaşanır
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.
Ali Babacan: 90'larda yaşanan kriz tekrar yaşanır
26 Nisan 2015 / 12:14 Güncelleme: 26 Nisan 2015 / 12:21

Ali Babacan, CHP'nin seçim vaatlerinin gerçekçi olmadığını söyledi.

Babacan'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Ülke olarak en ciddi problemimiz ciddi, saygın bir muhalefetin olmaması. Bu seçime giderken muhalefet partilerinden şunu anlıyoruz. Ortaya koydukları beyannamelere baktığınızda bunların iktidar olma hedeflerinin olmadığını görüyoruz.

CHP'nin vaatleri inandırıcı değil

- Bu ülkede dört işlem bilen herkes CHP'nin vaatlerinin inandırıcı olmadığını biliyor. Bu vaatleri gerçekten uygulamaya kalkarsanız borçlanma artar. Faizler yüzde 16-17 seviyesine gelir. 90'larda yaşanan krizin aynısını tekrar yaşarsınız. Zaten CHP'nin iktidar olduğu döneme baktığınızda ülkenin nasıl bir durumda olduğunu görüyorsunuz. Bizi tekrar o noktaya geri götürmek istiyorlar.

Kurdaki hareketlilik

- Kurdaki hareketlilik dünyanın tüm ülkelerinde olan bir haraketliliktir. Avrupa merkez bankasının faiz kararları avro'nun dolara karşı değer kaybına yol açtı. Brezilya bir kriz ülkesi olmamasına rağmen dolara karşı değer kaybı yaşıyor. Rusya ise bir kriz içine girmiş durumda ruble dolara karşı değer kaybediyor.

- Merkez bankasının dövize müdahalesi için elinde birçok enstürüman var gerek gördüğü zaman bunu kullanacaktır.

2015 yılında daha iyi olacağız

- Rakamsal olarak baktığımızda 2015 yılının büyümesi daha iyi olacak enflasyon daha düşük olacak, cari açık daha düşük olacak.

AK Parti yine tek başına iktidar olur

- Çok belirgin bir şekilde AK Parti'nin tek başına iktidar olacağı ortada. Yani seçim anketleri en azından şuan bunu söylüyor. Bir koalisyon beklemiyoruz. Zaten dikkat ettiyseniz Türkiye ne çektiyse koalisyondan çekti.

 

HABER7

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler