YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akaryakıtta yeni uygulama
Akaryakıtta yeni uygulama
02 Aralık 2010 08:57
Gümrük Müsteşarlığı Akaryakıtta yeni bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor...

Gümrük Müsteşarlığı tarafından hazırlanan yasa taslağı, petrol sektöründe bomba etkisi yaratacak.

Düzenleme hayata geçirilirse rafineri, dağıtım şirketi ya da bayide yapılacak denetimde ‘marker’ düzeyi düşük ya da markersiz ürün bulunursa işletme, açılacak dava sonuçlanıncaya kadar mühürlenecek ve faaliyetleri durdurulacak. Düzenleme, Akaryakıt Kaçakçılığını Önleme Komisyonu’nun son toplantısında gündeme geldi. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, rafineri, dağıtım şirketi ya da bayide yapılacak bir denetimde markersiz ürün çıkarsa ilgili işletmenin mühürlenmesi yönünde bir öneride bulundu. Komisyon bu öneriyi benimsedi.

UYGULAMA NASIL?

Halen denetim ekipleri; rafineri, dağıtım şirketi ya da bayide denetim yaptığında, yalnızca markersiz (düşük düzeyli dahil) tankı, depoyu ya da pompayı mühürlüyor; bu gerekçeyle tüm şirketin faaliyetleri durdurulmuyor. Enerji uzmanları, taslağın köklü bir düzenleme getirdiğine işaret ederek, “Diyelim ki bir rafineride tanklarda marker düzeyi düşük ürün bulundu. Bu durumda sadece bu tank mühürlenmeyecek. Rafineri dava bitene kadar tümüyle kapatılacak” dedi.(GAZETE HABERTURK)

utanmazlar
 // afg
bu nedir yaa?? indirim yapmanız gerekirken.4 liraya yaklaştı be benzin. herşeyimiz 4 4 lük asgari ücret 1500 lira tabi benzinde 4 lira normal dimi. sanki miilete sus payı dercesine yeni düzenlemeymiş. allah aşkına 1 liralık benzine ötv uygulaıp ardından ötvden kdv alan bir devletimiz var. padişahım sen çok yaşa. yeter ki sana bişey olmasın. biz yine sömürülmeye razıyız. fransızlar almanlar sömüreceğine sizler sömürün....
02 Aralık 2010 11:38
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler