YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Kaya uyardı: Siyasiler ellerini sanayicinin cebinden çeksinler
7 Haziran Milletvekili seçimleri hakkında değerlendirmelerde bulunan ASO 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya “Siyasiler sanayicinin cebine güvenerek uçuk vaatte bulunmasınlar” dedi.
Ahmet Kaya uyardı: Siyasiler ellerini sanayicinin cebinden çeksinler
08 Mayıs 2015 / 11:51 Güncelleme: 08 Mayıs 2015 / 12:08

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya "Milletvekili seçimi öncesinde seçmenleri, siyasilerin "Hayali, ayakları yere basmayan, Türkiye Ekonomisi gerçekleriyle uyuşmayan'' vaatleri konusunda uyardı.

Başkan Ahmet Kaya "Seçimler oyuncak değildir. Türkiye'nin geleceği söz konusudur. Türkiye'nin geleceğini kuracağımız bu seçimlerde seçeceğimiz siyasilere dört yılımızı emanet edeceğiz. Bizlere vaatte bulunan siyasilere, "Sen bunu hangi kaynakla, nasıl yapacaksın diye sormamız gerekir" dedi.

Adaylar bol keseden atmasın

Ahmet Kaya, "Halkımızın uzun sayılabilecek bir demokrasi tecrübesi vardır. Bugüne kadar birçok siyasetçi gördük, bunlardan hayali ve uçuk vaatlerde bulunan partiler ilk seçimde sandık dışında kalmışlardır. Milyarlarca lira ilave kaynak ihtiyacını gerektirecek vaatlerde bulunan siyasiler bu kaynağı nereden bulacaklarını ortaya koymalıdırlar. Bugüne kadar devlet kaynak ihtiyacını hep vatandaşa vergi ve zam olarak yansıtmıştır. Artık iş adamının sanayicinin vergiyi ve zammı kaldıracak hali kalmamıştır. Bol keseden vaatte bulunan siyasiler ellerini bizim cebimizden çeksinler. 

Kimseye olmayacak vaatler vermesinler 

En basit örnek vermek gerekirse Asgari ücreti 1.500 TL yapacağım diyorsunuz, bu ilaveyi parti kaynaklarından mı aktaracaksınız, yoksa işverenin cebinden mi ödeyeceksiniz. İlave ortaya çıkacak olan maliyetleri işveren nasıl karşılayacak, ihracatçı yurt dışında rekabeti nasıl sağlayacak, olmayacak vaatlerde bulunan siyasilerin biraz mantıklı olmaları, karşısındakileri hesap kitaptan anlamaz insan olarak görmemeleri gerekmektedir" dedi.

 // ertugrul baltacioglu
Kesinlikle dogru katiliyorum goruslerinize...
08 Mayıs 2015 14:06
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler