YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Davutoğlu: "Şimdi büyük Türkiye var!"
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, "Eski Türkiye en ufak sanayi ihtiyacını bile dışarıdan sağlayan Türkiye idi. Şimdi kendi tankını, topunu, uçağını yapacak büyük Türkiye var" dedi.
Ahmet Davutoğlu: "Şimdi büyük Türkiye var!"
18 Ekim 2013 / 16:12 Güncelleme: 18 Ekim 2013 / 16:23

Bozkır ilçesinde Belediye Düğün Salonu'nda partisi tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Bize her şey yakışır ama korkak olmaz yakışmaz" diyerek, "Hiçbir yerde korkak olmayacağız, hiçbir yerde tereddüt göstermeyeceğiz. Hiçbir baskı, hiçbir saldırı karşısında sesimiz titremeyecek, dizlerimizde dermansızlık olmayacak" ifadesini kullandı.

Bakan Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Son dönemde Başbakanımız başta olmak üzere özellikle hükümetimize yönelik bazı uluslararası saldırıları görüyorsunuz. Bunlar, Türkiye'nin 10 yıl içerisinde geldiği yeri ve gittikçe bağımsız, sesi gür bir ülke olarak uluslararası alanda elde ettiği itibarlı yeri kıskanıyor, çekemiyorlar. Onlar istiyorlar ki Türkiye eskisi gibi olsun. Türkiye'nin eskisi gibi olması ne demek biliyor musunuz? İnsanların şu veya bu kıyafet giydi diye fişlenmesi demek. Şu veya bu inancı taşıdı diye kodlanması, 'şurası kamusal alan, burada istediğiniz gibi yaşamayasınız' diyerek belli alanları bu milletin evlatlarına yasak etmek demek. Eski Türkiye demek, milletin devletiyle olan gönül bağının sarsılması demek. Eski Türkiye demek, özgürlüklerin kısıtlandığı, siyaset alanının daraldığı ve nihai kararların milletin temsilcileri tarafından değil, kapalı kapılar ardında belli mihraklar tarafından verilmesi demek. 10 yıl içinde o eski Türkiye bitti."

"Şimdi büyük Türkiye var"

Son demokratikleşme paketi ve birçok özgürlükçü adımlarla halkına, milletine güvenen, onunla yola çıkmaya ahdetmiş bir siyaset anlayışının hakim olduğunu anlatan Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Eski Türkiye demek, kendi snırları dışında hiçbir meseleyle ilgilenmeyen Türkiye demektir. Dış politika dendiğinde birkaç meseleye indirgenmiş dış politika konusuyla ilgilenen, onlarda da sadece defansif olan Türkiye demektir. Kıbrıs gibi Ermeni meselesi gibi defansif olan, kendi alanında kalan Türkiye demek. Pasifliği, edilgenliği rasyonel dış politika zannedenlerin ülkesi demek. Yeni Türkiye, halkıyla kenetlenmiş siyasi kadroların, AK Parti kadrolarının yaptığı gibi halkıyla kenetlendikçe, o halktan destek aldıkça hep ileriye bakan Türkiye demek. Eski Türkiye en ufak sanayi ihtiyacını bile dışarıdan sağlayan Türkiye idi. Şimdi kendi tankını, topunu, inşallah kısa zamanda kendi uçağını yapacak büyük Türkiye var."

KONYA 31 İLCE
 // OSMAN ADALI
KARAPINAR EMIRGAZI ARASI YOL GENISLETILMESINDE REFARANDUM SECIMLERINDEN BERI BU TARUHE KADAR NE KADAR YOL BITIRILDI BAKANIM HABERIN VARMI SADECE 5 KM SIZ BUNU BASARI OLARAK GORUYORMUSUNUZ...
20 Ekim 2013 Pazar 17:35
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler