YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağlar doldu, fiyatlar dibe vurdu
Ağlar doldu, fiyatlar dibe vurdu
23 Eylül 2010 08:51
1 Eylül'de "Vira Bismillah"diyen balıkçılar ağları dolu olarak geri dönüyor. Bu duruma en çok sevinen ise vatandaş oldu. Düşen balık fiyatları yüzleri güldürmeye başladı. Hamsinin fiyatı 4 liraya, sardalya da 3 liraya düştü.

Balıkçıların ağları dolarken, tezgahta hızla düşen fiyatlar vatandaşın yüzünü güldürdü. Bu yıl en çok hamsi, sardalye, palamut ile çinekopun bol ve ucuz olması bekleniyor. Özellikle sezon öncesi 25 liraya satılan palamutun fiyatı 6 liraya kadar düşerken, sardalya 3-4 liraya, hamsi de 4 liraya satılıyor. Türkiye’nin balık ihtiyacını karşılayan Karadeniz, Marmara, Akdeniz ve Ege’den sevindirici haberler geliyor.

İzmir Balık Hali’nin Müdürü Kayhan  Öztürk “Herkesin mutlu olacağı bir balık mevsiminin olacağını tahmin ediyoruz” dedi.  Mersin Balıkçılar Pazarı Derneği Başkanı Faruk Bolat da “Av sezonuyla birlikte tezgahlara bolluk ve bereket geldi. Özellikle dar gelirliler bu fırsattan yararlanmalı. Sezon öncesi 12 ve 15 lira olan barbunun fiyatı 2 liraya kadar düştü” dedi.AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler