YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Açık arttırma' ile konut satışı
Krizde biriken konut stoğu ‘açık artırma’ ile eritilecek...
'Açık arttırma' ile konut satışı
30 Eylül 2009 / 10:07 Güncelleme: 30 Eylül 2009 / 10:07

Atılım Fuarcılık tarafından 3 Aralık’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan gayrimenkul fuarı Realistexpo’da bir ilke imza atılarak müzayedelerde olduğu gibi “açık artırma” ile konut satışı başlatılacak. Fuara katılacak 50 firma, birer projesini maliyetinden satışa çıkaracak, en yüksek fiyatı verenler ise evlerin sahibi olacak.

Kriz nedeniyle satışlarda özellikle son 1 yılı durgun geçiren gayrimenkul sektöründe biriken konut stoğu, 3 Aralık’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan Realistexpo Fuarı’nda sektörde bir ilk olan “açık artırmalar” ile eritilecek. Atılım Fuarcılık tarafından düzenlenecek Realistexpo’da 50 firma birer projesini açık artırmaya sokacak ve ve 4 gün boyunca 25 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda binlerce konutun satışı ilk kez “müzayede” konsepti ile yapılacak.

Araba ve tatil de hediye

Ekonomik kriz nedeniyle durma noktasına gelen sektöre Realistexpo ile canlılık geleceğini belirten Atılım Fuarcılık Genel Müdürü Salim Şahin, “Firmalar, projelerinden birini maliyetinden, yarı fiyatına satışa çıkaracak, artırma ile en yüksek fiyatı veren tüketiciler ise evin sahibi olacak. Fuarda firmalar evin yanında araba, mobilya ve tatil de hediye edecek” dedi. Fuarda farklı kampanyaların da tanıtılacağını söyleyen Şahin, “Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Avrasya’nın en büyük gayrimenkul fuarı Realistexpo, bu yıl festival havasında gerçekleşecek. Açık artırma yöntemiyle ev satışının büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz. Farklı kampanyalar da tanıtılacak. Realistexpo sayesinde pek çok kişi 2010’a ev sahibi olarak girecek” diye konuştu.

Kredi başvurusu bile fuarda yapılabilecek

Realistexpo’da ziyaretçiler, konut ve emlak sektöründe değişen mevzuatlar ile mortgage sistemi hakkında da bilmek istedikleri tüm bilgileri edinirken, kredi başvurularını bankalardan hemen yapabilecek. Taksitlendirme seçenekleri, ödeme kolaylıkları ve bütçeye uygun gayrimenkul seçimini kolaylaştıracak bu uygulama sayesinde nihai alıcılar zaman kaybetmeyecek. Emlak büroları, inşaat şirketleri, mühendis ve mimarları, mortgage uzmanları ve bankaları aynı çatı altında toplayacak fuar, aynı zamanda Türk gayrimenkul sektörünü uluslararası alıcılarla da buluşturacak.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler