YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AB'ye vizesiz geçiş için tarih verildi!
AB'ye vizesiz geçiş için tarih verildi!
22 Kasım 2015 12:14
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg , AB ile Türkiye arasında vizesiz geçiş sürecinin en erken 2018 yılında planladığını, her şey yolunda giderse 2017 yılında da olabileceğini söyledi.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber ve AB Dışişleri Bakanlığı Müşteşarı Stefano Manservisi bir dizi etkinlik için geldikleri Trabzon’da Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Başkan M.Suat Hacısalihoğlu, beraberinde Başkan Yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri ile yaptıkları görüşmenin ardından Trabzon ziyaretini değerlendirdiler. AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg Haber, Türkiye ile vizesiz bir süreci yapmak ve bunu uygulamak için 2018 yılı sonunda gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

2017 yılında her şey yolunda giderse de gerçekleşebileceğini aktaran Haber, “Bunun için kesinlikle gelişmelerle karşılıklı bilgiyi paylaşmak, irtibat halinde olmak büyük önem taşıyor” dedi.

35 ülke ile TTSO’nun iş geliştirme protokolleri olduğunu kaydeden Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, AB ile daha çok protokol imzalandığını, dolayısıyla kurulan bu ilişkilerden dolayı AB ile Türkiye’yi bir bütün olarak gördüklerini aktararak gelecek için pek fazla sorun görmediklerini kaydetti.

hshsh
 // hani
temmuz 2016 ydi? surekli erteliyo adamlar anlasilan bunlar dagilmadan tr yi vizesiz almazlar....
22 Kasım 2015 16:32
KANMAZ
 // Levent
Ben vatandaş olarak onu bunu bilmem, başbakan Davutoğlunun söylediği şudur ; "Vatandaşlarımız vize serbestisini 2016 yılının ikinci yarısında kullanabilecekler". Söz ağızdan çıkar, başbakanımıza güveniyorum. 2016 artık sınırların kalktığı bir yıl olmalı !!!...
22 Kasım 2015 Pazar 13:08
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler