YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD Hazine Bakanı'ndan Bitcoin uyarısı
ABD Hazine Bakanı Mnuchin, en büyük riskin terör örgütleri ve suç şebekelerinin kötü işlerde kullanıldığını belirterek "Dijital paranın İsviçre banka hesaplarına dönüşmemesi için çalışacağız" açıklamasında bulundu.
ABD Hazine Bakanı'ndan Bitcoin uyarısı
13 Ocak 2018 / 01:02 Güncelleme: 13 Ocak 2018 / 02:58

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, dijital para birimleri konusunda en büyük riskin terör örgütleri ve suç şebekelerinin kripto para birimlerini kötü işleri için kullanması olduğunu belirterek, ülkesinin diğer G20 üyeleri ile Bitcoin gibi dijital para birimlerinin "İsviçre banka hesaplarına" dönüşmemesi için çalışacağını bildirdi.

Washington Ekonomi Kulübünün düzenlediği panele katılan Mnuchin, yeni vergi düzenlemesine, borç tavanına ve dijital para birimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kısa süre önce ABD Başkanı Donald Trump'ın imzasıyla yasalaşan vergi indirimlerinin nihayetinde bütçe açısından nötr olacağını savunan Mnuchin, vergi gelirlerinin hızlanan büyüme sayesinde 1 trilyon dolardan fazla artacağını ve bunun vergi indirimlerini dengeleyeceğini ifade etti.

Mnuchin, federal hükümetin yeni vergi yasasını uygulayabilmesi için vergi uzmanlarına ihtiyaç duyduğunu belirtirken, Kongrenin süresi dolan borçlanma limitini yükseltmesinin söz konusu işe alımlar açısından da önem arz ettiğini vurguladı.

Dijital para birimleriyle ilgili soruları da yanıtlayan Mnuchin, bu konudaki en büyük riskin terör örgütleri ve suç şebekelerinin kripto para birimlerini kötü işleri için kullanması olduğunu belirtti.

Mnuchin, G20'nin dijital para birimlerine yönelik denetimleri ele almaya hazırlandığına işaret ederek, "G20 ile çok yakın çalışacağımız alanlardan biri, bunun (dijital para) İsviçre banka hesaplarına dönüşmemesi olacak." ifadelerini kullandı.

Artık yeter,İndirilsin bu mel'unlar o taht'tan...
 // Mehmet Bey
Dolar ve Euro gerisi yalan ve yalan…Ne acı bir gerçek !!!...Elem verici bir gerçek !!!...Zulüm verici bir gerçek !!!...Dolar’a veya Euro’ya olan bağımlılık !!!...Ne iğrenç bir bağımlılık…ABD’nin ulusal menfaatine ters düşen bir uygulama sonucu sözde egemen olan bir Ülkeyi yargılayıp mahkum edebiliyor…Vah’lar olsun…bu duruma göre Dünya’da ABD ve AB’den başka Egemen devlet yok !!!...Bu bir zillettir !!!...Bu soruna behemahal acilen bir çözüm bulunmalıdır…Her Ülke kendi para cinsinden alış veriş yapma yolunda bir adım atılmalıdır…Veyahut son zamanlarda ağızlarda plesenk olan “ BİTCOİN “ ile…ABD’yi veya AB’yi dünya üzerinde sürdürdükleri bu saltanattan indirme vakti çoktan gelmiş ve geçmiştir.....
13 Ocak 2018 Cumartesi 02:31
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler