YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
9 ay geriden geliyor
9 ay geriden geliyor
03 Mayıs 2012 11:46
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Standard & Poor's'un Türkiye ile ilgili kredi notu değerlendirmesine ilişkin açıklama yaptı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's'un (S&P), Türkiye'nin kredi notu değerlendirmesiyle ilgili, ''Çok geriden gelen, yani 9 ay önceki birtakım sorunlara takılmış bir rapor'' dedi.

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''24. Dünya Sürekli Denetim ve Raporlama Sempozyumu''na katılan Bakan Şimşek, program çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

S&P'nin Türkiye'nin kredi notu görünümünü pozitiften durağana çekmesi konusunda görüşleri sorulan Şimşek, ''Çok geriden gelen, yani 9 ay önceki birtakım sorunlara takılmış bir rapor'' ifadelerini kullandı.

Şimşek, raporun, S&P'ye hiç yakışmayan çok ciddi maddi hatalarla dolu olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''Önce bilgilerini, analizlerini doğru yapsınlar. Doğrusu küresel krizde gördük. 3A notu verdikleri ülkeler, 3A notu verdikleri şirketlerin çoğu batık. Ama, bir türlü performansını göremedikleri, siyasi istikrarı takdir edemedikleri Türkiye'de de birtakım takıntıları var. Onun için artık dünya da finans sektörü de piyasalar da eskisi gibi bu kuruluşları fazla kale almıyor.'' AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler