YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
69 yıllık şirket tekrar Türklerin
69 yıllık şirket tekrar Türklerin
06 Kasım 2014 19:30
Geçtiğimiz haftalarda Münir Şahin ve BETASAN gibi sağlık sektöründeki firmaları yabancılardan satın alan SBK Holding Biofarmayı da satın aldığını açıkladı.

Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, "Umut vadeden Türk şirketlerini yabancılardan alarak tekrar Türk yapacağız" dedi ve ekledi:

"Biofarma sağlık sektöründe 3'üncü satın aldığımız şirket oldu. Bunun yanında 2 tane özel hastaneyi bünyemize kattık. 2 tane daha almak için görüşmelerimiz sürüyor. Yalnızca sağlık değil, inşaat dışında tüm sektörlerde umut vadeden şirketleri yabancılardan geri alıp tekrar Türk kimliğine kavuşturacağız."

Önceliklerinin belli bir konumu ve potansiyeli bulunduğu halde finansal anlamda sıkıntı yaşayarak büyümekte zorluk çeken firmalar olduğuna değinen Korkmaz, "Bu şirketleri bünyemize dahil ederek şirketlerin yapılandırılmasını sağlamaktayız.

Bir anlamda kurtarma ve iyileştirme operasyonu gerçekleştiriyoruz. Satın aldığımız mevcut marka ve şirketlerin değerini eskisinden daha yüksek seviyeye ulaştırıyoruz. Bir anlamda şirketlere yönelik yetenek avcılığıö yapan bir holdingiz diyebilirim" diye ekledi

Temeli 1945'te atıldı

Temelleri 1945'li yıllarda atılan Biofarma ,faaliyetlerini 1950-1989 yılları arasında İstanbul'un Mercan semtinde faaliyete başladı. 1973 yılında Eczacı Mustafa Öncel tarafından satın alınan ve sonrasında da Limited Şirkete dönüşen Biofarma, 1990 yılında, kuruluş yeri olan Mercan-İstanbul'daki tesislerinden Sancaktepe/İstanbul'daki 17.000 m²'lik arazi içerisinde inşa edilmiş 15.000 m²'lik modern tesislerine taşındı. Firma 1998 yılında Anonim şirket haline dönüştü. Biofarma, Isanne S.a.r.l Lux. Bünyesinde bulunuyordu.

 

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler