YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 şehri birbirine bağlayacak dev proje
Bakan Elvan, Antalya'yı, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri'ye bağlayan bir turizm hızlı tren hattını inşa etmeyi planladıklarını açıkladı.
6 şehri birbirine bağlayacak dev proje
11 Ocak 2015 / 19:04 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 08:06

Belek Turizm Bölgesi'nde Batı Antalya'daki belediye başkanlarıyla basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 2016 yılında gerçekleştirilecek EXPO kapsamında altyapı yatırımlarını hızlandırdıklarını söyledi.

Antalya'ya yeni yatırımlar yaptıklarını anlatan Elvan, bunlardan birisinin 18 kilometrelik merkezden havalimanına, oradan da EXPO 2016 alanına ulaşacak tramvay hattı olduğunu ifade etti. Elvan, projeyi Antalya Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüklerini kaydetti.

6 şehri birbirine bağlayacak hızlı tren hattı

Antalya'yı, Konya, Aksaray, Nevşehir ve Kayseri'ye bağlayan bir turizm hızlı tren hattını inşa etmeyi planladıklarını belirten Elvan, "Turizm hızlı tren hattı projesiyle Antalya'daki turistlerin Ürgüp, Nevşehir, Kayseri ve Konya'ya uzanmalarını sağlayacağız. Bir aylık süre içerisinde uygulama projesinin ihalesine çıkıyoruz. Hedefimiz 2015 yılı sonu itibarıyla bu hattın inşaatına başlamak" dedi.

Eskişehir'den Antalya'ya hızlı tren

Elvan, Eskişehir ve Antalya'yı birbirine bağlayacak hızlı tren hattı projesiyle ilgili çalışmaların da devam ettiğini dile getirerek, uygun bir zamanda bu projenin de yapım ihalesine çıkacaklarını vurguladı.

Antalya-Alanya arasındaki otoyol projesini de tamamladıklarına dikkati çeken Elvan, yap-işlet-devret modeliyle bu projenin ihalesine çıkacaklarını bildirdi. Antalya'yı İzmir'e bağlayan otoyol projesi için hazırlıkların devam ettiğini söyleyen Elvan, kısa süre sonra bununla ilgili çalışma yapacaklarını belirtti.

BOŞA HEDER OLMASIN
 // Bekir Ay
! Bu proje sadece turizm amaçlı olarak yapılıyorsa, bence projenin yapımı yeniden gözden geçirilmeli,çϋnkü gelișmeler ıșığında görünen o ki; malum gϋçlerin nihai hedefi Tϋrkiye olduğundan Fıransa da yaptıklarının bir benzerini de Tϋrkiye’de gerçekleștirerek turizme balta vurabilirler.! Bu proje sadece turizm amaçlı olarak yapılıyorsa, bence projenin yapımı yeniden gözden geçirilmeli,çϋnkü gelișmeler ıșığında görünen o ki; malum gϋçlerin nihai hedefi Tϋrkiye olduğundan Fıransa ...
11 Ocak 2015 Pazar 23:12
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler