YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
6 bin kişiye iş imkanı
Maya Holding Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Grubu Başkanı Fuat Atalay, 2010 Mart ayında açılması planlanan Alışveriş Merkezi Anatolium'un, 6 bin kişiye istihtam imkânı sağlayacağını söyledi.
6 bin kişiye iş imkanı
16 Ekim 2009 / 16:41 Güncelleme: 16 Ekim 2009 / 16:43

Düzenlediği basın toplantısında Alışveriş Merkezi Anatolium'un proje detayları hakkında bilgi veren Atalay, alışveriş merkezinin 84 bin metrekare alanda Bursa'nın en büyük AVM'si olacağını ifade etti.

İçerisinde yerli ve yabancı tüm ünlü markaların bulunacağını ve 2 bin 300 araçlık otoparkı olacağını belirten Atalay, yatırımın toplam maliyetinin 160 milyon Euro'yu bulduğunu kaydetti.

İnşaat sürecinde bin 500 kişinin istihdam edildiğini vurgulayan Atalay, şöyle konuştu: "Açılışla birlikte ise 6 bin kişi istihdam edilecek. Deprem güvenliği ve diğer tabiat olaylarına karşın planlanmış mimari özelikleri ile çok farklı bir alışveriş merkezi kuruluyor. Özellikle mimarisiyle ve iç planlamasıyla öyle tahin ediyorum ki alanında bir ilki temsil ediyor. Bursa kentimiz gelişmekte olan bir bölge olarak hepimizin bildiği gibi Türkiye'nin 4. büyük kenti. Tarihi yönü itibariyle çok önemli özellikleri olan bir kentimiz. Son dönemde yapılan alışveriş merkezlerinin çoğu beton ve çelik yağını olarak öne çıkıyor. Bu projede ise bu bölgenin mimari kültür birikimlerinin özellikleri bu projeye yansımış durumda."

Leroy Merlin Türkiye Genel Müdürü Pascal Lefebvre ise 9 ülkede faaliyette olduklarını ve Türkiye ile Romanya'da da şube açacaklarını dile getirdi.

Dünyada 300 mağaza ve 58 bin çalışanları bulunduğunu aktaran Lefebvre, burada açılacak mağazada yüzde 100 Bursa ve çevresinini ürünlerine yer vereceklerini ifade etti.

Lefebvre, ayrıca tamamı Bursalı olacak 220 kişiye de iş imkânı sunacaklarını açıkladı.

Carrefour Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktör Merter Özay de şu anda Carrefour'un bir hipermarket ve 4 süper market ile faaliyet gösterdiğini, ayrıca 350 kişiye de istihdam ettiğini belirtti.

Özay, bu sayının 6 yüze çıkacağını sözlerine ekledi.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler