YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2000 Yılı Sonrası Emekliler Yargıtay Kararını Bekliyor!
2000 Yılı Sonrası Emekliler Yargıtay Kararını Bekliyor!
30 Aralık 2015 02:12
2000 yılı sonrasında emekli olanlar Yargıtay'dan çıkacak olan intibak kararı ile milyonlarca kişiye 355 liraya caran zamma yol açacağı için kararlar dört gözle bekleniyor.

 

2000 yılı sonrasında emekli olanlar yargıtaydan çıkacak kararı bekliyor.Çıkacak intibak kararı milyonlara aylık 355 liraya varan zammın yolunu açmış olacak. 

2000 yılı ve sonrasında emekli olanlar 355 tl zamdan yararlanmak için yargıtay kararını bekliyor.Çıkacak intibak kararı milyonlara aylık 355 liraya varan zammın yolunu açacak.Emekliye 355 lira zam Milyonlarca emekliye intibak için gözler Yargıtay'a çevrilmiş durumda. 2 ayrı intibak davası Yargıtay gündeminde... Çıkacak intibak kararı, 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara 355 liraya varan zammın kapısını açacak.

İntibak için yargı sürecini Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) ile İşçi, Memur ve Bağ-Kur Emeklileri Derneği (İMBED) başlatmıştı. Her 2 dernek de 2000'den önce emekli olanlara yapılan intibak zammının 2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara da yansıtılması için konuyu yargıya taşımıştı. İdare mahkemelerinden olumsuz karar çıksa da intibak için umutlar tükenmedi. Yargıtay'ın intibak için vereceği karar merakla bekleniyor.

Süreç nasıl işleyecek?

Yargıtay, idare mahkemesinin kararını ya onaylayacak ya da bozacak. Bozması durumunda idare mahkemesi davayı yeniden görecek. İdare mahkemesi eğer kararında direnirse, son sözü Yargıtay Hukuk Genel Kurulu söyleyecek. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun vereceği karar, kesin hükmünde olacak.

 // misâfir
Yargıtayda daha ne zaman görüşülecek bunlar bu haks8zlığı hiç görmüyormu adaletin gözünde katrakmı var emekliler neden bunu protosto etmiyor...
30 Aralık 2015 11:08
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler