YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 ilde gaz sıkıntısı yaşanmayacak
2 ilde gaz sıkıntısı yaşanmayacak
16 Ekim 2011 08:55
Rusya ile iptal edilen anlaşma doğalgaza zammı da beraberinde getirmişti. İki büyük şehrin gaz sıkıntısı yaşayacağı iddiaları büyük yankı uyardırdı. Bursa ve Kayseri'de gaz dağıtımı yapan şirketler gaz verilmemesi gibi bir durumun olmadığını bildirdi.

Ankara'daki Enerji Zirvesi'nde önceki gün dile getirilen 'iki büyük şehrin kasımda doğalgazsız kalacağı' yönündeki iddialar özellikle Bursa ve Kayseri'de büyük yankı uyandırdı.

Zaman'ın haberine göre, Doğalgaz İthalatçıları ve İhracatçıları Birliği Başkanı Fatih Baltacı'nın yaptığı uyarı üzerine dikkatlerin yoğunlaştığı iki sanayi kentinden dün rahatlatan açıklamalar geldi. Bursa'da gaz dağıtımı yapan Bursagaz ile Kayseri'de şehiriçi dağıtımı üstlenen Kayserigaz, kış aylarında gaz verilmemesi diye bir durumun söz konusu olmadığını bildirdiler. Yapılan açıklamalarda konuya ilişkin gerekli tedbirlerin alındığına dikkat çekildi.

Bursagaz yönetimi basında yer alan iddialar üzerine yaptığı açıklamada, Bursagaz'ın doğalgaz tedariki konusunda hiçbir sorun yaşamadığını kaydetti. Bursa halkının sürekli ve güvenli doğalgaz arzına erişiminin devam edeceği ifade edilen açıklamada, bu konudaki önlemlerin zamanında alındığı vurgulandı. Açıklamada şöyle denildi: "Bursa halkı, doğalgaz tüketimine hiçbir problem yaşamadan devam edecek. Bundan sonraki süreçte de hiçbir sorun yaşanmayacak. 2004 yılından bugüne sürekli ve güvenli doğalgaz arzı sağlama konusunda sektör liderleri arasında yer alan Bursagaz, gelişmeleri sürekli takip ederek çözümleri sunmaya devam edecektir." Açıklamada, doğalgaz tüketiminin yaygınlaştırılması konusunda çalışmaların devam edeceğinin altı çizildi.

Kayserigaz Genel Müdürü Hasan Yasir Bora da, Kayseri'nin doğalgaz sıkıntısı çekeceği yönündeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi. Kayserigaz'ın doğalgaz tedariki konusunda sorun yaşamadığının altını çizen Bora, Kayseri halkının sürekli ve güvenli doğalgaz arzına erişiminin devam edeceğini, bu konudaki önlemlerin zamanında alındığını anlattı. Doğalgaz kullanımının yaygınlaşması için çalışmalarının aralıksız sürdüğünü kaydeden Kayserigaz Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yasir Bora, "Kayserigaz, doğalgaz tüketiminin yaygınlaştırılması konusundaki başarılı çalışmalarına da devam edecek. Kayseri doğalgazsız kalmayacak. Abonelerimize hizmetimiz kesintisiz devam edecek." şeklinde konuştu.

 

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler