YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 bin 500 avroya kupa heyecanı
2 bin 500 avroya kupa heyecanı
06 Haziran 2010 11:18
11 Haziran'da G.Afrika'da başlayacak 2010 Dünya Kupası için geri sayım başladı. Tur şirketleri de bu kapsamda kent turları ve safari düzenliyor. Hem kupa hem de safari heyecanını birlekte yaşayın.

Tur şirketleri 11 Haziran'da Güney Afrika'da başlayacak 2010 Dünya Kupası kapsamında 2 bin 500 avro'ya, kent turları, safari ve 2 grup maçı heyecanını yaşama fırsatı sunuyor.

Tur Operatörleri Birliği Platformu Başkanı Cem Polatoğlu, yaptığı açıklamada, 2010 Dünya Kupası'nın başlamasına sayılı günler kala birbirinden heyecanlı geçmesi beklenen maçları tribünden izlemek isteyen futbol severlerin tur şirketlerine müracaat ettiğini belirtti.

Bu talepleri düşünerek aylar öncesinden şampiyonanın hazırlıklarını yaptıklarını ifade eden Polatoğlu, Türkiye'nin de kupada yer alacağı düşüncesiyle yaklaşık 47 bin kişilik otel rezervasyonu yaptırdıklarını ancak katılamayınca bu sayıyı sadece taleplerle sınırlı tuttuklarını kaydetti.

Talep doğrultusunda Türkiye'den 2 bin civarında kişiyi şampiyonayı izlemek için Güney Afrika'ya götüreceklerini belirten Polatoğlu, şöyle devam etti:

''Gitmek isteyen kişiler için 2 bin 500 avro'luk tur paketi hazırladık. Paket kapsamında Güney Afrika'da bir hafta konaklama yapılacak. Bu süre içinde Johannesburg, Protoria, Cape Town gibi kentler gezilecek. Gezilerin yanı sıra safari turları da düzenlenecek. Ayrıca bir hafta içerisinde açılış maçı hariç olmak üzere istenilen iki farklı grup maçı da tribünden izlenerek, dünya kupası heyecanı yerinde hissedilecek.''

-FİNAL MAÇI 7 BİN 500 AVRO-

Polatoğlu, grup maçları dışındaki karşılaşmaları izlemek isteyenler için de şirketlerin farklı seçenekler sunabileceğini belirtti.

Final maçını izlemek isteyenler için de hazırlık yaptıklarını ifade eden Polatoğlu, ''Final maçını tribünden izleyerek tarihi bir ana tanıklık etmek isteyenlerin 7 bin 500 avro ödemesi gerekiyor. Bir haftalık turu kapsayan bu fiyatın içinde maraton tribününden alınan 2 bin 500 Avro değerindeki bilet ile 5 yıldızlı otelde konaklama ve kent turları da dahil'' dedi.

Polatoğlu, final turuna şu ana kadar 11 tanınmış iş adamının katılacağını bildirdiğini belirterek, şampiyonanın heyecanı arttıkça bu sayının 20'nin üstüne çıkacağını tahmin ettiğini sözlerine ekledi.

AA

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler