YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
16 bin yeni polis alınacak
16 bin yeni polis alınacak
11 Kasım 2009 11:21
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 16 bin polis alınacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, 2010 yılında toplam 16 bin polis memurunun teşkilata kazandırılacağını bildirdi.

Atalay, 2010 yılında da 6 bin 500'ü Polis Meslek Yüksek Okullarından, 9 bin 500'ü de 4 yıllık üniversitelerden mezun olanlardan seçilerek, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine yetiştirilip, toplam 16 bin polis memurunun teşkilata kazandırılacağını bildirdi.

Polis eğitimiyle ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Atalay, her yıl, sadece emniyet teşkilatında 250 konuda, yaklaşık 105 bin polisin hizmet içi eğitimden geçirildiğini bildirdi. Atalay, Polis Meslek Yüksek Okullarının sayısını 2009 yılında 30'a çıkardıklarını, son 6 yılda toplam 61 bin 974 genci polis teşkilatına kazandırdıklarını, emniyet teşkilatında yüzde 21 olan yüksekokul ve üniversite mezunu polis oranını yüzde 80'e ulaştırdıklarını ifade etti.

Güvenlik hizmetlerinden bahseden Atalay, bu görevi sunarken; hukukun üstünlüğü, sivil katılım, denetime açıklık, şeffaflık gibi evrensel değerleri kapsayan zihniyet değişimine önem verdiklerini söyledi. Atalay, bir yandan suç işlenmesini önleyici tedbirlere ağırlık verirken diğer yandan güvenlik güçlerinin nitelik ve niceliğini artırıcı tedbirleri aldıklarını ifade etti.

Jandarma teşkilatında da benzer çalışmalar yürüttüklerini anlatan Atalay, erlerin yerine profesyonelliğin sağlanması, uzman nitelikli personelin görev yapmasını sağlamak amacıyla 24 bin 94 uzman jandarmayı teşkilata kazandırdıklarını bildirdi.

Atalay, gelişmiş ülkelerde güvenlik güçleri hangi fiziki şartlarda, hangi imkanlara sahiplerse aynı imkanları güvenlik güçlerine sağlama konusunda azimli ve kararlı olduklarını söyledi. 

özürlü alımları hemen yapılmalı
 // Davut Kızılgül
Emniyette masa başında çalışacak çok kaliteli memur adayı vardır.lütfen kanun uygulansın ve hakkımız verilsin.özürlü vebali ağırdır.sayın emniyet teşkilatı özürlü insanlarla ilgilensin.özürlü insanları işe alsın.lütfen sesimizi duyun sizlere hizmete varız.her yerde çalışırız.yeter ki bizlere güvenin aklınıza gelelim.saygılar....
27 Ocak 2010 13:41
haklısın kardeş?
 // mehmet sökmen
yıllardır emniyet teknisyen polis derken özürlü personel alımı unutmuş.umarım senin sesini duyarda emniyet genel müdürlüğü içişleri bakanı olsun size de bir açılım yaprada özürlü personel istihdamını yapar...
12 Kasım 2009 19:28
Emniye nezaman özürlü alacak?
 // ahmet çetin
yıllardı emniyet genel mdüdürlügü çokça memur alıyor fakat kimsede çıkıpta emniyet mdüdürlügü özürlü personel açıgı yani istihadamını nasıl yapıyor diye hiçbir sitede yer almıyor işte haber7 sevmemde amaç bunu rahatça duyurabilmemiz inanıyorumki bunu yetkililerinde duyurabilecek tek ortam olmasıdır bildiginiz gibi tüm kurumlar Anayasanın ön gördügü %3 özürlü çalıştırma zorunlulugu varken neden emniyet genel müdürlügü özürlü personel almıyor ...
11 Kasım 2009 18:53
EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler