YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
150 kişilik işe 7 bin başvuru...
150 kişilik işe 7 bin başvuru...
18 Şubat 2010 16:00
Batman'da 150 kişinin alınacağı işe 7 bin başvuru yapıldı.. Bu durum Türkiye'deki işsizlik sorununu bir kez daha gösterdi...

Batman'da İş-Kur'un Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında geçici olarak alınacak 150 işçi için 6 bin 994 başvuru yapıldı.

Batman Milli Eğitim Müdürlüğünde 4 aylığına çalıştırılacak 100 kişi için 3 bin 447 kişi başvuru yaparken, Çevre Orman Müdürlüğüne 5 aylığına alınacak 50 kişi için ise 3 bin 547 kişi başvuruda bulundu.

Milli Eğitim Müdürlüğü'ne alınacak olan 100 kişinin il genelindeki okullarda temizlikçi olarak görevlendirilmesi planlanırken, Çevre Orman Müdürlüğüne alınacak 50 kişi ise ağaç dikimi yapacak.

Başvuru yapanlar arasından seçilecek 150 kişi için Batman Halk Eğitim Merkezi (HEM) önünde kura çekimi yapıldı. Düzenlenen kura, miting alanını aratmadı.

Çok sayıda işsiz vatandaş, kısa süreli de olsa bir iş sahibi olabilmek için kuranın yapılacağı HEM önüne akın etti. Sabahın erken saatlerinden itibaren Batman'ın ilçelerinden ve merkezden gelen vatandaşlar saatlerce kuraların çekilmesi bekledi. İş için başvuranlar, geçici de olsa bir iş sahibi olmak istediklerini, sorunlarının çözülmesini arzuladıklarını söylediler.

Kura çekimi 2 grup halinde yapılırken, sabah birinci grubun kura çekimi tamamlandı, ikinci grubun kura çekimi ise halen sürüyor.

A.A.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler