YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
125 kişilik işe bin 500 kişi başvuru yaptı
125 kişilik işe bin 500 kişi başvuru yaptı
12 Ağustos 2013 14:07
Kırıkkale'de bir çağrı merkezine alınacak 125 kişilik iş için yaklaşık bin 500 kişi başvuruda bulundu.

 

İş-Kur ile bir işletmenin ortak hayata geçirdiği projede 18 ile 35 yaş arasındaki gençler sabahın ilk saatleriyle birlikte İş-Kur önünde toplandı.

İş başvurusunda bulunan gençlerin bazıları işsizlikten şikayet ederken, bazı gençlerin ise aileleri destek için geldi. İş hakkında bilgi veren İş-Kur Müdürü Nazım Ulu'nun sesinin duyulmaması gençlerin tepkisine sebep oldu. Gençler, konuşmanın yüksek sesle yapılmasını ya da ses sistemi kurulmasını istedi.

İşe gireceklerin ilk 4 ayının maaşının İş-Kur tarafından karşılanacağını açıklayan Nazım Ulu, 4 ay süresince her gün 20 lira stajyer parası verileceğini söyledi.

İş için kurum içine 14 tane masa kurulduğunu açıklayan Ulu, "Masalarda görevlilerimiz işlemleri tek tek kayıt altına alıyor. Kayıt altına alınan vatandaşlar, daha sonra yazılı ve sözlü mülakattan geçecek. Ardından noter huzurunda çekiliş yapılacak. Başarıyla geçenler, staja tabi tutulacak. Ardından iş başı yapılacak." dedi.

İşe alınmada torpil olmadığını belirten ve 125 kişilik işe bin 500 kişinin başvurduğunu açıklayan Assistt Bölge Koordinatörü Burak Çoban ise "Bütün işlemleri başarıyla bitirenler 1 Aralık 2013 tarihinde işe başı yapacak." diye konuştu.

 

CİHAN

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler