YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
121 milyar dolarlık dev Türkiye'ye geliyor
Emirates NB'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hesham al Qassim'den sürpriz bir Türkiye çıkışı geldi. Qassim, 121 milyar dolarlık varlığa sahip 7 bin çalışanlı dev bankanın Türkiye'de ofis açmayı planladığının müjdesini verdi.
121 milyar dolarlık dev Türkiye'ye geliyor
16 Ocak 2018 / 16:40 Güncelleme: 16 Ocak 2018 / 16:42

Emirates NBD, bugün 2017 yılına yönelik verilerini paylaştı. Yüzde 17’lik gelir artışı yaşayan bankanın kar ve ciro artışından öte büyüme stratejisi önemli.

TÜRKİYE'DE OFİS AÇMAYI PLANLIYOR
Dünya Gazetesi'nin haberine göre; Bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Direktörü Hesham al Qassim, 2017 yılında Hindistan’da şube açtıklarını, uluslararası büyüme sürecinin bu yıl Suudi Arabistan ve Mısır’la devam edeceğini dile getirdi ve sözü yeni pazar arayışına getirdi. Hesham Al Qassim, “Türkiye’de temsilcilik ofisi açmayı planlıyoruz” dedi.

Emirates NB 121 milyar dolarlık varlığı ile BAE ve Ortadoğu'nun en büyük bankalarından biri olarak biliniyor.
46 TEMSİLCİLİK VAR
Türkiye’de şu anda Bank of China, Wells Fargo gibi devlerin de yer aldığı 46 farklı bankanın temsilcilik ofisi bulunuyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nden ise Dubai Islamic Bank’ın temsilcilik ofisi var. Emirates NBD’nin gelmesi halinde bu sayı ikiye çıkmış olacak.

VARLIĞI 121 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDE
2007 yılında kurulmasına rağmen hızla büyüyen Emirates NBD’nin 7 binden fazla çalışanı var. Varlıkları 121 milyar doları aşan bankanın geliri ise 5.5 milyar doların üzerinde. Dubai Hükümeti’ne ait bankanın yönetim kurulu başkanı ise şu andaki emirin amcası olan gayri resmi rakamlarla 31 milyar dolar serveti bulunan Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler