YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
1 milyon Rus garanti
1 milyon Rus garanti
27 Aralık 2015 09:57
Türklerle evlenen ya da Türkiye'den ev alan Ruslar bu yaz ülkemize gelecek. Yasağa rağmen 1 milyon Rus bekleniyor. Turist getiren uçaklara verilen 6 bin dolarlık teşvik uygulaması her ülkeye genişletildi

1 milyon Rus garanti Rusya Eğitim Kültür ve İşbirliği Derneği Başkanı Rimma Rizayeva, Türk ve Rus evliliğinden oluşan 250 bin aile bulunduğunu söyledi. Bunların anneannesi, babaannesi, halası ve teyzesi olduğunu belirten Rizayeva, "En kötü ihtimalle 1 milyon Rus vatandaşı, yaz aylarında yine Türkiye'de olacak" dedi. Rizayeva, "Gerginliği fırsat bilen İsrail ve Yunanistan, Rus turistlerin kendi ülkelerine gelmesi için davet ve kampanyalar yapıyor. Türkiye'den ev alan Ruslar da var. Onlar henüz evlerini satmadı. Onlar da tatil için Türkiye'ye gelecektir" diye konuştu. Öte yandan Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan turizmcilere iki müjde geldi.

6 BİN DOLAR

Davutoğlu, "Rusya'yla yaşanan sorundan turizmcilerin etkilenmemesi için tedbirler aldık. 8 ülkeden 400 binin üzerinde turist getiren seyahat acentelerine finansmana erişim imkanı getirilmişti. Bu uygulamada ülke sayısını 27'ye çıkardık. Nisan- Mayıs'ta uçak başına 6 bin dolar destek kapsamında bin 983 uçuşa, 22.1 milyon TL ödeme yaptık. Bu destek 2016'da da tüm dünyadan, gelecek uçaklar için uygulanacak" diye konuştu.

EKONOMİ Kategorisindeki Diğer Haberler