YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zirve Türkiye saati ile bugün 20.15'te
Zirve Türkiye saati ile bugün 20.15'te
Zirve Türkiye saati ile bugün 20.15'te
05 Kasım 2007 / 10:07 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Türkiye'nin sınır ötesi operasyon hazırlıklarını tamamladığı bir döneme denk gelen kritik Bus-Erdoğan görüşmesi bugün gerçekleşiyor. Türkiye, Washington yönetiminden özellikle Kuzey Irak'tan beslenen teröre karşı somut adım ve destek bekliyor. Erdoğan ve beraberindeki heyet, zirve öncesi son durum değerlendirmesi yaptı.


İKİ LİDER BU AKŞAM GÖRÜŞECEK

Tüm dünyada, gözler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı George Bush'un biraraya geleceği zirveye çevrildi. Çünkü, bu toplantı, tüm Ortadoğu'da terörle mücadelenin seyrini belirleyecek. İki lider, bu akşam Türkiye saati ile 20.15'te görüşecek. Başbakan Erdoğan, görüşme öncesi beraberindeki heyetle değerlendirme toplantısı yaptı.


Heyetin konakladığı Ritz Carlton Oteli'nin toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay 2'nci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış ve Erdoğan'ın başdanışmanları katıldı.


BAŞBAKAN ZİRVEDEN UMUTLU

Zirveden umutlu olduğunu söyleyen Erdoğan, ''Ben, yarınki toplantı öncesinde pozitif duygular içindeyim. Bu anlayışla bu toplantıya geldik. Öyle zannediyorum ki, görüşme sonrası yapacağımız açıklama, kamuoyunu rahatlatacak nitelikte olacaktır.''dedi. Tüm bölgenin geleceğini etkileyecek kritik zirvede, Erdoğan'a askeri yetkililer de eşlik edecek.


ABD'DEN SOMUT ADIM İSTEYECEĞİZ

Türkiye, ABD'den, özellikle kuzey ırak'taki PKK varlığının ortadan kaldırılmasına yönelik somut adım ve destek isteyecek. Ankara'nın tüm girişimlerine rağmen, bugüne kadar bu konuda bir girişimde bulunmayan Washington yönetiminin tavır değişikliğine gidip gitmeyeceği merak ediliyor.
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler