YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zamlı servis ücretlerine büyük tepki!
Zamlı servis ücretlerine büyük tepki!
31 Ağustos 2015 08:43
Okul servis ücretlerine zam gelmesi velileri harekete geçirdi. Zammı tepkiyle karşılayan veliler, tepkilerini dile getirerek ilgili yerleri şikayet yağmuruna tuttu.

Milyonlarca öğrenci okulların açılışıyla birlikte yollara servis araçlarıyla düşecek. En fazla öğrenciyi barındıran İstanbul'da okul servislerine zam ayarı yapılırken, vatandaşlar ise duruma isyan etti.

İstanbul'da okul servislerine yüzde 5 oranında zam yapılmasına vatandaş tepkili.

Okul servislerine yapılan zamlı tarifeyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) belirledi. Ancak açıklanan ücretlerden fazla alan özel okullarla ilgili şimdiden çok sayıda şikayetler gelmeye başladı.

İstanbul'da okul servislerinde en kısa mesafe ücreti 151 liradan 160 liraya çıktı. Ancak bazı özel okullarda bu ücretin yaklaşık iki katının alındığına dair şikayetler olduğu gelen haberler arasında.

Okul servislerine yapılan Yeni zamlı tarife kapsamında okul servislerinde en uzak mesafe olarak belirlenen 25 kilometre mesafe için 390 lira alınabileceği ifade edildi.

Tarifeye ek olarak servislerdeki yardımcılar için ise yaklaşık 70 lira gibi bir ücret eklediği ifade ediliyor.

Veliler belirlenen servis ücretlerinden fazlasını isteyen firma ve okullar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi beyaz masasını ve İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası'nı arayabilir.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler