YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yurtdışına bin öğretim görevlisi gönderilecek
Yurtdışına bin öğretim görevlisi gönderilecek
09 Haziran 2014 13:59
YÖK, 2014 yılında Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Yerleştirme (YLSY) bursu ile yurtdışına bin öğretim görevlisi gönderileceğini açıkladı.

Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Yerleştirme (YLSY) üniversitelerin öğretim elemanı ve Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü (TPAO), T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü (TCDD) ve Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumlarının uzman personel ihtiyacının karşılanması amacıyla T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilen resmi burstur.

YLSY adayları öncelikli olarak -her sene üniversitelerin ve kurumların ihtiyaçlarına göre güncellenerek yayınlanan- kılavuzda yer alan bir üniversite ya da kurumun kadrosuna yerleştirilmek için başvuruda bulunurlar.

2014 yılı için yapılacak YLSY başvuru sayısı YÖK tarafından 1.000 kişi olarak belirlendi ve YÖK’ün bu konuda çalışma yapabilmesi için en geç 25 Haziran 2014′e kadar tüm Üniversiterden Öğretim Elemanı ihtiyacı dikkate alınarak, yurtdışında hangi alanlarda lisansüstü eğitim yaptırılmak istendiğine dair bilgiler istenildi. Bu da 2014 YLSY’nin Temmuz ayında yapılma olasılığını arttırıyor.

YÖK’ün Açıklamasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler