YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunus Söylet beraat etti
Yunus Söylet beraat etti
14 Şubat 2013 12:56
İstanbul Üniversitesi(İÜ) Rektörü Yunus Söylet'in, öğretim üyelerinden Prof.Dr. Recep Seymen'e hakaret ettiği ve iftira attığı iddiasıyla hakkında açılan davada beraatine karar verildi.

 

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, müşteki Recep Seymen ile tarafların avukatları katıldı. Sanık Yunus Söylet ise duruşmaya gelmedi.
 
Duruşmada, son sözleri sorulan müşteki Recep Seymen ve avukatı sanık Söylet'in cezalandırılması istedi.
 
Sanık Söylet'in avukatı ise müvekkiline yöneltilen suçlamaları kabul etmediklerini ifade ederek, Söylet'in beraatine karar verilmesini talep etti.
 
Mahkeme, sanık Yunus Söylet'in üzerine yüklenen eylemin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle beraatine karar verdi.
 
 
İddianameden
 
 
İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hasan Bölükbaşı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Yunus Söylet'in gazetelere verdiği röportajlarda ''Bana, meslektaşlarına ve hatta öğrencilerine zarar verme ihtimali bulunan biri. Akli dengesi yerinde değil'' dediği belirtilmişti.
 
Söylet'in, gazetede ''Rektörden öğretim üyesine deli davası'' başlığıyla yayınlanan bu sözleri nedeniyle ''kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret ve iftira'' suçlarından 2 yıl 8 aydan 8 yıl 2 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istenmişti.
 
 
AA
Etiketler: ,
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler