YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK'ten YDS soruları için inceleme
YÖK'ten YDS soruları için inceleme
07 Mayıs 2013 14:01
YÖK Başkanı Prof. Dr. Çetinsaya YDS sorularının zor olduğuna dair şikayetleri değerlendirdiklerini belirterek, "Bir çalışma grubu kurduk, bu soruları inceletiyoruz" dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, İzmir'de katıldığı toplantının ardından soruları  yanıtladı.

Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, 7 Nisan'da ilk kez uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Sınavındaki (YDS) sorularının zor olduğuna dair şikayetlere değindi.

Özellikle sosyal medyada yapılan şikayetlerin kendilerine de iletildiğini kaydeden YÖK Başkanı Çetinsaya, "Uzmanlarımıza şu anda inceletiyoruz soruları. Akademisyen adayları, yüksek lisans adayları da bu sınavlara girdikleri için sınavların kalitesi, derecesi, zorluğu önemli. Bir çalışma grubu kurduk, bu soruları inceletiyoruz. Tüm muhataplarımızla konuyu görüşeceğiz" şeklinde konuştu.

 

AA

13:14
 // Kör Düğüm
Elleri ve ayakları bağlı bir insana, ''gel de şu ayakkabımın kör düğümümü çöz'' demekten farksız bir sınav....
08 Mayıs 2013 13:14
ne olacak akademisyenin hali
 // ayozdemir@uludag.edu.tr
Akademisyen kişi üniversitede çalışmak için koşulları yerine getirmiş olarak öğrenci yetiştiren kişilerdir.fakat yabancı dil akademisyenin öğrenciye değil kendi çalışmalarına öncelik tanımasına neden olmaktadır.bizim gibi bir ülkede anadilimiz kullanılıyorken sömürge bir devlet halkı gibi yabancı dili anadilim gibi kullanmamızı istiyorsunuz hocam bizi bu dili öğretmedi nizki ne bekliyorsunuz bu kadar zorlaştırmanın ve bilim insanlarının üretmesi gerekirken neden tükenmesi ne yok olmasına ...
07 Mayıs 2013 Salı 17:55
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler