YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK'ten katsayı açıklaması
YÖK, Danıştay kararının ardından yeni bir düzenleme yapacak
YÖK'ten katsayı açıklaması
08 Aralık 2009 / 15:57 Güncelleme: 08 Aralık 2009 / 16:20

YÖK Danıştay'ın durdurduğu katsayı kararıyla ilgili bir açıklama yaptı. Yeni düzenlemede kişisel başarının esas alınacağı belirtilen açıklamada, "İtirazımız kabul edilse bile 0,3 ve 0,8 şeklindeki katsayıya geri dönülmesi söz konusu değil" denildi.

KATSAYI TARTIŞMASININ BAŞLANGICI

0,3 ve 0,5 katsayı uygulaması, 1998 yılında başlamıştı. 21 Temmuz 2009 tarihine kadar bu uygulamayla devam eden sistem değiştirilmiş katsayının 0,15 olacağı kararı verilmişti. Danıştay ise geçtiğimiz günlerde bu kararın yürütmesinin durdurulma kararını almıştı.

YÖK KARARI 17 ARALIK'TA

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Danıştay'a yaptıkları itirazın sonucunu bekleyeceklerini belirterek, 17 Aralıkta YÖK Genel Kurulu'nun yeniden toplanacağını ve o zaman karar vereceklerini bildirdi.

katsayı
 // mehmet yıldız
ya yeter artık biz ögrencilerin çektigi artık bi karara varılmasını istiyoruz belli bişey söyleyin ki biz ögrencilerde kendimizi ona göre hazırlayalım bir meslek lisesi ögrencisi hep aklında bi soru işaretiyle kalıyo bu yıl ne yapacagız ne edecegiz diye öss degiş ti katsayı puanı degişti daha neler degişecek merak ediyorum yani artık biz ögrenciler bi cevap bekliyoruz ya belli bişe deyin yada öss kaldıgıyerden devam etsın tum puanlar yerinde kalsın...
17 Aralık 2009 21:38
katsayı
 // ugur kayabaş
düz liselere değil meslek liseleri lehine katsayı düzenlenerek danıştaya cevap vermeliler. muhendislerin büyük çoğunluğu eğitim sisteminin yanlışlığı nedeniyle senelerce ara elemanan olmaktan kurtulamıyor. o yaştan sonra usta çırak ilişkisiyle öğrenebilirse kurtulabiliyor. bir mühendisin mühendis olabilmesi için meslek lisesi temel eğitimini alıp ve ona görede üniversitelerinde müfredat düzenlemesi yapıması şarttır. ...
08 Aralık 2009 17:33
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler