YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK'den YGS açıklaması
YÖK'den YGS açıklaması
13 Mayıs 2011 21:08
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM Başkanı Ali Demir'in istifasını gerektirecek bir durumun olmadığını açıkladı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ''Adaya özgü soru kitapçığı ve cevap kağıdı uygulamasını bir daha ki sefere başka bir şekilde yapmayı düşünüyoruz'' dedi.

Özcan, 9 Mayıs Avrupa Günü ve Gençlik Haftası dolayısıyla, Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi'nde verdiği resepsiyon öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özcan, bir gazetecinin, adaya özgü soru kitapçığına ilişkin sorusunu yanıtlarken, ''Adaya özgü soru kitapçığı ve cevap kağıdı uygulamasını bir daha ki sefere başka bir şekilde yapmayı düşünüyoruz. Adayla ilişkilendirmeden herkese ait bir soru kağıdı olacak ama soru kağıdı sınıfta gelince dağıtılacağı için adayla ilişkisi ancak sınıfta kurulacak'' ifadesini kullandı.

Özcan, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in istifasının söz konusu olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine ise şunları söyledi:

''Böyle bir sınavda Ali Bey'in istifa etmesi için öğrencilerin hakkaniyetine zarar veren bir icraatı olması lazım. Bugüne kadarki tecrübelerimizden ve yargının incelemesi sonucunda böyle bir husus ortaya çıkmadı. Hiçbir öğrencinin hakkı yenmedi. Kimse kimsenin önüne geçmedi veya arkasında kalmadı. Hak yenilmedikçe Ali Bey'in istifasını istemenin bir anlamı olmadığını düşünüyoruz.''

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler