YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK: Teröre destek veren bildiriyle ilgili gereği yapılacak
YÖK'ten, dün bir grup akademisyenin teröre destek veren bildirisiyle ilgili, "Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır. Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız" açıklaması yapıldı.
YÖK: Teröre destek veren bildiriyle ilgili gereği yapılacak
12 Ocak 2016 / 16:30 Güncelleme: 12 Ocak 2016 / 16:53

YÖK yetkililerinden alınan bilgiye göre, Yükseköğretim Genel Kurulu bir grup akademisyenin dün yaptıkları bildiriyi görüşmek üzere acilen toplandı. Toplantının ardından şu açıklama yapıldı:

"Bir grup akademisyen tarafından yayımlanan devletimizin, Güneydoğu'da sürmekte olan teröre karşı mücadelesini 'katliam ve kıyım' olarak niteleyen bildiri, tüm akademi camiasını zan altında bırakmaktadır.

Teröre destek veren kişinin mesleği ve statüsü hiçbir demokratik ülkede kişiye imtiyaz sağlamaz, teröre destekçiliği hiçbir şekilde hafife alınamaz. Teröre destek veren bu bildiri, akademik özgürlük ile bağdaştırılamaz. Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak devletin en temel görevidir. Bu bildiri ile ilgili olarak hukuk çerçevesinde gereği yapılacaktır. Rektörlerimiz ve Üniversitelerarası Kurul ile bu konuyu görüşmek üzere toplanacağız."

1-20160112140158.jpg

2-745.jpg

 // Fenerli
Bu şerefsiz PKK dostlarının hepsinin ALLAH belasını versin...
12 Ocak 2016 23:33
Yuhhh beeee
 // Yuh beee
Siz ne akademisyen, ne bu devletin ve vatanın insanı olabilirsiniz bu zihinle.
Bütün diğer ülkelerde akademisyenler vatanı ve devleti için buluşlar yapar, devleti için ve milleti için teknoloji ve zihinsel gençleri milletinin gelecekteki varlığına yetiştirir, bizimkiler siyaset yapıp gençleri yanlış yönlendirmeyle, devleti sırtından vurmayma meşgul, hemde parasını yediği devletin ve milletin !!!!...
12 Ocak 2016 22:19
 // colemêrgi
Ben bir kürt olarak bu kadar hayranımız olduğunu bilmiyordum şimdi endişelendim. Çünkü bunlar bizimde bozar valla...
12 Ocak 2016 20:07
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler