YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK Başkanı Saraç, İran'da  ​
YÖK Başkanı Saraç, İran'da ​
21 Aralık 2015 23:26
YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç ve beraberindeki heyet, Bilim ve Teknolojiden Sorumlu İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Settari ile görüştü

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ileBilim ve Teknolojiden Sorumlu İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sorena Settari'nin, bilimsel araştırmalarda ortak fon oluşturulması ve nano teknoloji konularında iş birliği yapılması konusunda görüş alışverişi yaptıkları bildirildi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç ve beraberindeki heyet, Bilim ve Teknolojiden Sorumlu İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Settari ile görüştü.Görüşmede, ilmi araştırmalarda ortak fon oluşturulması ve nano teknoloji konularında iş birliği yapılması konularının ele alındığı belirtildi.

Saraç ve beraberindeki heyet, Tahran'daki temasları kapsamında İran'ın Eğitimden Sorumlu Sağlık Bakan Yardımcısı Bakır Laricani ile de bir araya gelerek, iki ülke arasında sağlık ve tıp eğitimi alanında iş birliği yapılması konularını görüştü.

Heyetler arasındaki görüşmede, iki ülke arasında sağlık ve tıp eğitimi alanında iş birliği yapılması, üniversitelerarası iş birliğinin artırılması, tıp eğitiminde ortak programların açılması konuları ele alındı.

Belirtilen konuların takibi için izleme komitesinin oluşturulması, alınan kararların uygulanmasının takip edilmesi ve irtibat noktası olarak belirlenen YÖK ile İran Sağlık Bakanlığına rapor verilmesi hususlarında anlaşmaya varıldı. 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler