YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YÖK: 5 bin 342 kişi görevden uzaklaştırıldı
Yükseköğretim Kurulu FETÖ soruşturmasında 5 bin 342 personel görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.
YÖK: 5 bin 342 kişi görevden uzaklaştırıldı
12 Ağustos 2016 / 12:40 Güncelleme: 12 Ağustos 2016 / 14:17

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversitelerde FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yapılan işlemler kapsamında, toplamda 6 bin 792 akademik ve idari personel hakkında işlem başlatıldığı, bunlardan toplamda 5 bin 342 personel hakkında görevden uzaklaştırma kararı alındığı bildirildi.

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 3 ay süre ile ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) sonrasında Başbakanlığın ilgili kararıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde OHAL Komisyonu oluşturulduğu hatırlatıldı.

Bu komisyon marifetiyle üniversitelerdeki görevden uzaklaştırmalar ve soruşturmalarla ilgili gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı ve bu süreçlerin yakından takip edildiği belirtilen açıklamada, "Yükseköğretim kurumlarında FETÖ/PDY terör şebekesine mensup hiç kimsenin barınmasına asla müsaade edilmeyecektir." değerlendirmesinde bulunuldu.

YÖK'ün açıklamasında, üniversitelerde FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik işlemlere ilişkin şu bilgiler paylaşıldı:

"Devlet ve vakıf üniversitelerimizde toplam 5 bin 247 akademik personele ilişkin işlem başlatılmış olup, bunlardan toplamda 4 bin 225 kişi hakkında görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır. Devlet ve vakıf üniversitelerimizde toplam bin 545 idari personele ilişkin işlem başlatılmış olup, bunlardan toplamda bin 117 personel hakkında görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır. Toplamda 6 bin 792 akademik ve idari personel hakkında işlem başlatılmış olup, bunlardan toplamda 5 bin 342 personel hakkında görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır.

 

AA

. biz akademisyen falan değilik.kovuldular mı yani.
 // hursit dilaver
görevden uzaklaştırıldı demek ne demek. işten atıldı mı demek. maaşları kesildi ,ya da ilişiği kesildi mi demek. bunu bir anlatsanız da saflığımız ve gazımızı alma tekniginizi anlasak.cahilliğimize verin de bunlar kovuldular mı. yoksa şu PKKyı öven 1024 kişilik aslan parçaları gibi maaşlarını almaya devam edecek ama işe gelmeyecekler mi..bilelim istedik yani....
12 Ağustos 2016 Cuma 14:59
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler