YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılın öğretmeni seçildi
Fedakar öğretmen Erzurum'da yılın öğretmeni seçildi.
Yılın öğretmeni seçildi
23 Kasım 2010 / 17:37 Güncelleme: 23 Kasım 2010 / 17:37

Erzurum'da fedakar öğretmen görme bozukluğu olan öğrencisi ve ablasına kornea nakli yaptırdı.  

Erzurum'un Palandöken ilçesi Mustafa Kemal Paşa İlköğretim Okulunda öğretmenlik yapan Nursen Aras, ilköğretim 3'ncü sınıf öğrencisi Derya Akkuş ve onun ablası 18 yaşındaki Gülşah Akkuş'u hayırseverlerden maddi destek bularak kornea nakli yaptırmayı başardı. 
 

Hayırseverlerden 31 bin TL para toplayan, geri kalan 7 bin 500 TL'yi Palandöken Kaymakamlığı desteğiyle temin eden Aras, 3 ay önce İstanbul'a gönderdiği Akkuş kardeşlere Dünya Göz Hastanesi'nde kornea nakli yapıldı.  
 

Derya Akkuş'un tedavisi tamamlanırken, ablası Gülşah Akkuş'un ise gözüne tüp takıldığı için bir süre daha hastanede müşahede altında tutulacağını ifade eden Aras, "Ailenin maddi durumu iyi değildi. Öğrencimin ise görme bozukluğu yaşamasına çok üzülüyordum. Sağ olsunlar, çevremdeki insanlardan, yardımseverlerden temin ettiğimiz parayla öğrencimin ve ablasının görme bozukluğu problemi giderildi. Artık dünyayı daha güzel görüyorlar" dedi.

AK Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanı Nimet Aydemir, Nurşen Aras'ı Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda ziyaret ederek plaket verdi.

Fedakar öğretmen Nurşen Aras, Akkuş kardeşlerin sağlığına kavuşması için gösterdiği çaba dolayısıyla AK Parti Kadın Kolları Erzurum İl Başkanlığı tarafından da yılın öğretmeni seçildi.  

İHA
 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler