YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YGS'de kaymakamı geçti, bilgisayarı kaptı
YGS'de kaymakamı geçti, bilgisayarı kaptı
02 Nisan 2013 16:37
Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda (YGS) kendisini geçecek öğrencilere bilgisayar hediye edeceğini açıklayan Hamamözü Kaymakamı Kadir Güntepe'yi, ilçede ilk kez sınava giren 31 öğrenciden 1'i geçebildi.

Kaymakam Güntepe, beraberindeki Hamamözü Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin ile Hamamözü Adil Candemir Çok Programlı Lisesi'ne giderek, kendisini YGS'de geçen 12. sınıf öğrencisi Satu Altun'u tebrik etti.

Verdiği sözü hatırlatan Güntepe, ''İlçemizde YGS'ye ilk kez giren öğrencilere, beni geçmeleri halinde bilgisayar alacağımı söylemiştim. Sözümüz üzerine hep beraber YGS'ye girdik. Bu tatlı rekabet sonrasında sınav sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarına göre Satu Altun kızımız bizi geçti. Kendisini tebrik ediyorum. Sözümüzü yerine getirerek bilgisayar hediye ediyorum. Geçemeyen arkadaşlar da kesinlikle ümitsizliğe kapılmasın'' dedi.

Güntepe, gelecek yıl için de sözünü yenileyerek kendisini geçecek öğrencilere bilgisayar hediye edeceğini belirtti.

Hediyesini Kaymakam Güntepe'den alan Satu Altun ise mutlu olduğunu dile getirerek, ''Sınavda biraz heyecanlandım. Kaymakam beyi geçtiğim için çok mutluyum'' diye konuştu.

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler