YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YGS sonucunu bekleyenlere müjde!
YGS sonucunu bekleyenlere müjde!
01 Nisan 2013 08:24
ÖSYM Başkanı Ali Demir, YGS sonuçlarının erken açıklanabileceğini söyleyerek YGS'ye giren milyonlarca öğrenciye müjdeyi verdi.

Milyonlarca öğrencinin katıldığı YGS sonrasında heyecan dorukta ve bir çok öğrenci şu an için YGS sınav sonuçlarının açıklanmasını büyük bir heyecan ile merak ediyor. ÖSYM Başkanı son demecinde öğrencilere müjdeyi verdi.

"3 haftadan erken açıklamaya çalışacağız"

Bu konuya ilişkin TRT'ye açıklamada bulunan ÖSYM Başkanı Ali Demir YGS sonuçlarının erken açıklanabileceğini söyledi: YGS sonuçları ortalama 3 haftada açıklanıyor ama biz daha erken açıklamaya çalışacağız...

YGS'de 140 ve 180 arasında puan alanlar, sadece meslek yüksekokulu ön lisans programlarıyla açık öğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olanlar, LYS'lere girme hakkı kazanacak.

Sınavda 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecek. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için de YGS puanlarından en az birinin 140 ve üzeri olması gerekiyor.

 

HABER7

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler