YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni fakülteler kuruldu
Bazı üniversitelerde fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu.
Yeni fakülteler kuruldu
23 Mart 2012 / 08:50 Güncelleme: 23 Mart 2012 / 08:55

Bazı üniversitelerde fakülte, enstitü ve yüksekokulu kurulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu  kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Dumlupınar Üniversitesi'nde Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Yabancı Diller Yüksekokulu ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Ardahan Üniversitesi'nde Güzel Sanatlar Fakültesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nde Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Güzel Sanatlar Enstitüsü, Trakya Üniversitesi'nde Uzunköprü Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Düzce Üniversitesi'nde Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Mustafa Kemal Üniversitesi'nde Barbaros Hayrettin Denizcilik Fakültesi, Bursa Orhangazi Üniversitesi'nde Yabancı Diller Yüksekokulu kurulmasına karar verildi.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin kapatılması ve bu üniversite rektörlüğüne bağlı İktisat, İşletme ve Siyasal Bilgiler fakülteleri, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde İslami İlimler Fakültesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde İletişim Fakültesi, Erzincan Üniversitesi'nde Yabancı Diller Yüksekokulu, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde Adli Bilimler Enstitüsü, Pamukkale Üniversitesi'nde İlahiyat Fakültesi kurulması kararlaştırıldı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Karamürsel Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ise Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu adı altında birleştirildi.  AA

Eğitim baştan bozuk
 // Yunus
Öğretim görevlileri de kendi yakınları ve kendilerine en iyi iş yapan araştırma görevlilerini yeni açılan yerlere hemen yerleştiriyor. Diğer insanlar bu imkanlardan tamamen bi haber. Bir de baksanız bu adamlar gerçekten o mevkilerle alakası olamayacak kabiliyesiz dalkavuklar sürüsü. Yazık gerçekten yazık! Herkes bir bataklık oluşturmuş oraya kendisine yakın olanı alıyor halbuki hepsi aynı bataklıkta boğuluyor. İşe yaramazları dolduğu üniversitler baksanıza hi...
01 Nisan 2012 15:37
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler