YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YDS Sonuçları Neden Açıklanmıyor?
YDS Sonuçları Neden Açıklanmıyor?
20 Nisan 2015 08:54
Bu yılın ilkbahar dönemi Yabancı Dil Sınavı'nın sonuçlarının hala açıklanmamış olması tepkilere neden oldu. Milyonlarca kişinin girdiği diğer sınavlar iki gün içerisinde açıklanırken YDS'nin bu kadar uzun sürmesi bekleyenleri daha da sabırsızlandırdı.

Çeşitli kurumlara ve boş kadrolara başvurmak için belirtilen minimum puanın alınmış olması gerekli olarak kabul edilen Yabancı Dil Sınavı'nın 5 Nisan 2015 tarihinde yapılmasına rağmen sonuçlarının açıklanmaması sosyal medyada merak konusu oldu ve tepkilere neden oldu.

Sınav sonuçlarının açıklanmasının gecikmesinin, çeşitli kurumlara başvurmak isteyenlerin bazılarının Yabancı Dil Sınavı puanı belli olmadığı için başvurmak istedikleri kurumlara başvuramamalarına, çalıştıkları kadroda kalmaları Yabancı Dil Sınavı'ndan alacağı belirli bir puana bağlı olan kişilerin de çalıştıkları kurumlarla ilişkilerinin son verilmesine neden oldu.

YDS ilkbahar dönemi sınavının sonucunun açıklanmamasıyla ilgili olarak, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir'in şu anda tatilde olduğu, sınav sonuçlarının okunmasıyla ilgili bir problem yaşandığı ve bu problemin çözülmesi için ÖSYM Başkanı Demir'in tatilden dönmesinin beklendiği iddiaları da geniş yankı buldu.

Öğrencilerin umutlu bekleyişi sürüyor

Gelecek planlarını Yabancı Dil Sınavı'ndan alacağı sonuca göre belirleyecek olan öğrenci ve çalışanlar, aldıkları puana göre hayatlarıyla ilgili bir karar vermek üzere sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Sınav sonuçlarının bu hafta içinde açıklanması bekleniyor.

AÇIKLANDI
 // H. EROGLU
Sonuçlar Açıklandı. Uyumayın!...
21 Nisan 2015 Salı 16:23
besbelli
 // ali veli
hükümet neyi ne zaman uygun görürse o zaman. istenmeyen kişiler temizlenene kadar mesela....
21 Nisan 2015 Salı 14:21
YDS
 // Cem Aras
Tam 15 gün geçti sınavın üzerinden insanlar gözlerini ekrana dikmiş bekliyor ayıptır ya ayıp hiç olmazsa açıklanacağı tarihi gerekçeyi açıklayın....
21 Nisan 2015 Salı 11:26
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler