YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS 2015 sonuçları ÖSYM
YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS 2015 sonuçları ÖSYM
20 Nisan 2015 07:18
5 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen YDS 2015 sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS 2015 sonuçları için bekleyiş sürüyor. Bu hafta başında açıklanması beklenen YDS ilkbahar dönemi sonuçlarının bugün öğleden sonra açıklanması bekleniyor.

YDS 2015 ilkbahar döneminin sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Binlerce adayın gözü YDZ sonuçları için ÖSYM'nin internet sitesi osym.gov.tr'de. Peki ÖSYM YDS sonuçlarını ne zaman açıklayacak? YDS 2014 soruları açıklanacak mı? YDS 2015 İlkbahar dönem sınavı ile ilgili tüm ayrıntılar kanalahaber.com'da

YDS 2015 ilkbahar dönemi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 5 Nisan 2014 tarihinde yapılan YDS 2015 ilkbahar döneminin sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Binlerce adayın gözü YDZ sonuçları için ÖSYM'nin internet sitesi osym.gov.tr'de. Peki ÖSYM YDS sonuçlarını ne zaman açıklayacak? YDS 2015 soruları açıklanacak mı? YDS 2015 İlkbahar dönem sınavı ile ilgili tüm ayrıntılar internethaber.com'da.

YDS 2015 sonuçları 1 hafta içinde açıklanabilir

ÖSYM YDS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bir açıklama yapmadı. Ama YDS sonuçlarının birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor.  ÖSYM son dönemlerde yaptığı bütün sınavları en geç 1 hafta içerisinde açıklamıştı. 2015 YDS sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemiz KANALAHABER.COM'da olacak.

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) 5 Nisan Pazar günü sona erdi. ÖSYM tarafından düzenlenen YDS İlkbahar Dönemi Sınavı, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden gerçekleştirildi. Adaylar geçtiğimiz Pazar günü yapılan YDS sonuçlarının açıklanmasını ve ÖSYM’nin adlığı karar uyarınca soruların yüzde 10’unu cevaplarıyla birlikte yayınlanmasını beklemeye başladı. ÖSYM’den aldığımız bilgiye göre kesin olmamakla birlikte 2015 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) sonuçlarının bugün akşam saatlerinde açıklanması olası. Bugün açıklanmasını beklediğimiz YDS 2014 sınav sonuçlarını açıklandığı andan itibaren buradan ÖSYM https://sonuc.osym.gov.tr adresine giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Peki ÖSYM bir önceki YDS sonuçlarını sınavın yapıldığı tarihten kaç gün sonra açıklamştı. YDS sonbahar dönemi ve ilkbahar dönemi sonuçlarının geçen yıl açıklanma tarihi şu şekilde olmuştu. YDS sonbahar dönemi sınavdan 6 gün sonra açıklanmış YDS ilkbahar dönemi sonuçlarının açıklanması epey zaman almıştı. Nedeni ise YDS’nin ilk defa yapılıyor olması ve sınavda çıkan soruların zor olduğu yönünde eleştirilerin YÖK’e sıkça iletilmesi gösterilmişti.

bu nasıl iş
 // olmaz böyle şey
Kırk yılda bir sınava girdim onu da 2 haftadır açıklamadılar. sinirrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...
20 Nisan 2015 Pazartesi 13:05
BEKLİYORUZ
 // Psikist
Bir sınavın bu kadar geç açıklanması neye delalettir? Artık hiçbir şeye güvenimiz kalmadı. YDS ye kaç milyon girdi ki hala açıklanmadı? YGS den bile kısa zamanda belli oldu. En azından bir açıklama istiyoruz...
20 Nisan 2015 Pazartesi 10:38
yeter yani
 // simiko
Zaman kaybı, bekliyoruz açıklansın diye, geçtik mi kaldık mı, elimiz kolumuz bağli, yaz geldi ya, 4ay kaldı öbür sınava, kursa ne ara gtcez? İki haftada bi yds açıklanamıyor mu?...
20 Nisan 2015 Pazartesi 09:54
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler